راهنمای صادرات سنگ نمک صورتی به هند

سنگ نمک صورتی

راهنمای صادرات سنگ نمک صورتی به هند، کدام سنگ نمک مناسب بازار هند می‌باشد، برای آشنایی صفر تا صد نحوه صادرات سنگ نمک به هندوستان و دریافت مشاوره رایگان با ما همراه باشید.

مجموعه سنگ نمک هالیتو به عنوان اولین مجموعه ای که از سالها پیش تامین، ارسال و صادرات سنگ نمک را به هندوستان شروع کرده پس از دریافت تقاضای فراوان مشاوره در خصوص نحوه صادرات سنگ نمک به هندوستان از سمت مشتریان عزیز، بر آن شدیم که طی مطلبی به صورت کامل در خصوص:

 • نحوه صادرات سنگ نمک
 • انواع محصولات مورد نیاز کشور مقصد
 • مدارک مورد نیاز صادراتی
 • بنادر وارد کننده سنگ نمک از ایران

را در اختیار شما بگذاریم.  همچنین شما بازرگان محترم می توانید برای تامین و صادرات سنگ نمک در هر تناژی و هر نوع بسته بندی با مجموعه هالیتو در ارتباط باشید و مشاوره رایگان دریافت نمایید.

سنگ نمک صورتی

سنگ نمک صورتی چیست؟

سنگ نمک صورتی عنوانی است که به چند نوع مختلف از سنگ نمک گفته می شود در واقع باید گفت ما با چند نوع محصول مواجه هستیم که به آنها سنگ نمک صورتی گفته می شود که خوب است در ابتدا با همین عنوان محصول، موضوع صحبت را شروع کنیم.

 • سنگ نمک صورتی در بازار هند: در بازار هندوستان به سنگ نمک هایی صورتی گفته می شود که رنگ آنها صورتی باشد و محصول کشور پاکستان باشد البته لازم به ذکر است که سنگ نمک صورتی پاکستان به صورت انحصاری در رشته کوه های هیمالیا واقع در کشور پاکستان قرار دارد و بعضا نمونه هایی از آن در ایران و منطقه سمنان و گرمسار نیز دیده شده است.

به دلیل کم بودن این نوع سنگ نمک و مشکلات واردات از کشور پاکستان انواع سنگ نمک نارنجی و قرمز و زرد نیز در سالیان اخیر تحت عنوان سنگ نمک صورتی، در بازار سنگ نمک هند معرفی شده است که درباره نحوه فروش آن و چگونگی فروش محصول در ادامه توضیح داده خواهد شد.

 • سنگ نمک صورتی در بازار ایران: در بازار ایران نمک صورتی گرمسار که به صورت دانه بندی روانه بازار می شود به عنوان سنگ نمک صورتی شناخته می شود و بعضا به عنوان نمک صورتی هیمالیا نیز به فروش می رسد.
 • سنگ نمک صورتی در بازار جهانی: در مارکت بین المللی سنگ نمک صورتی و نمک صورتی همان محصولی است که از کشور پاکستان صادر می شود که بعضا شامل رنگ های صورتی، قرمز و قرمز سفید می باشد.

سنگ نمک صورتی

آشنایی با انواع سنگ نمک رنگی

سنگ نمک رنگی طیف گسترده ای از انواع سنگ نمک است که هر کدام کاربردی جداگانه و بازار هدفی متفاوت دارد که در ادامه پس از معرفی انواع سنگ نمک رنگی، در جدولی به صورت جداگانه برای شما مشخص کرده ایم که کدام یک از این سنگ نمک ها در بازار هند مصرف داشته و متقاضی دارد.

 • سنگ نمک آبی: محصولی است بسیار کمیاب که خواص اثبات شده آن تاکنون برای درمان بیماری های فشار خون و رفع افسردگی و تنظیم ضربان قلب عنوان شده است
 • نمک آبی دانه شکری: مانند برادر بزرگتر خود دارای خواص فراوانی جهت آرامش اعصاب و تنظیم فشار خون است با این تفاوت که از فراوانی بیشتری برخوردار بوده لذا دارای قیمت پایینتری نیز می باشد
 • سنگ نمک قرمز: این محصول به دلیل داشتن آهن بالا دارای رنگ قرمزی است که از همین محصول انواع نمک دانه بندی صورتی در بازار ایران استحصال می شود.

سنگ نمک صورتی

یادداشت

خوب است بدانید مجموعه سنگ نمک هالیتو قبل از شروع به کوبیدن سنگ نمک قرمز و تولید نمک صورتی، تمامی محصول را به طور کلی از هرگونه ضایعات جداسازی می نماید لذا مشتریان مجموعه همواره محصولی تمیز و یکدست و بدون نیاز به پاک کردن مجدد را دریافت می کنند.

 • سنگ نمک نارنجی: این سنگ نمک هم مانند سنگ نمک قرمز دارای مقادیری آهن می باشد اما مقدار آن بسیار کمتر است و طعم متفاوتی را به غذا می دهد. بسیاری از افراد از نمک صورتی و نارنجی برای مصرف روزانه نمک خود استفاده می کنند
یادداشت

از نظر دانشمندان طب سنتی استفاده از نمک طبیعی بدون تصفیه توصیه شده است

لازم به توضیح است که از دیدگاه وزارت بهداشت افراد فقط باید نمک تصفیه شده یددار را مصرف نمایند

 • سنگ نمک زرد: در واقع سنگ نمک زرد نمونه کم رنگ تر از سنگ نمک نارنجی است و آهن کمتری هم دارد و نمکی که از کوبیدن این سنگ نمک به دست می آید رنگی شبیه به کرمی و سفید دارد.

سنگ نمک صورتی

سنگ نمک زرد و نارنجی
سنگ نمک قرمز
نمک سفید صنعتی
نمک رنگی دانه بندی

شاید با نگاه به جدول فوق متجب شده باشید که چرا سنگ نمک های کم رنگ از ایران روانه بازار هند می شود

که دلیل اصلی آن به دو موضوع ذیل باز می گردد که در ادامه توضیح داده خواهد شد.

خریداران نمک صورتی در هند

به طور کلی خریداران سنگ نمک صورتی در کشور هندوستان به دو دسته کلی تقسیم می شوند:

 1. صاحبان دامپروری ها
 2. کارخانه های تولید نمک

کشور هندوستان یکی از بزرگترین مراکز تولید و پرورش گاو در دنیا می باشد که چرم حاصل از آن تقریبا تمام نیاز کمپانی های بزرگ تولید کیف و کفش را در سراسر دنیا علی الخصوص اروپا و ایتالیا را پوشش می دهد لذا برای تامین خوراک دام خود به وفور از سنگ نمک استفاده می کنند و در این خصوص تنها سنگ نمکی را در اختیار گاوهای خود قرار می دهند در نتیجه گاواداری ها و دامپروری های هندوستان از بزرگترین مصرف کنندگان سنگ نمک رنگی در این کشور می باشند.

از آنجا که سنگ نمک پاکستان هزینه تمام شده بالایی را برای  خریداران در بر دارد به همین جهت بسیاری از خریداران این محصول، انواع سنگ نمک رنگی را با قیمتی ارزان تر از ایران خریداری می نمایند

سنگ نمک صورتی

یادداشت

کشور هند و پاکستان از دیرباز دچار مناقشات فراوانی هستند و در همین راستا کشور هند، برای واردات مستقیم محصول سنگ نمک از پاکستان تعرفه ۳۰۰ درصدی را لحاظ کرده است.

دسته دوم که همان‌طور که قبلا گفته شد از بزرگترین وارد کنندگان نمک صورتی هیمالیا از کشور پاکستان می باشند، کارخانه های تولید نمک صورتی هستند به این علت که قصد دارند محصول ارزان تری را روانه بازار داخلی هند نمایند از نمک صورتی ایران نیز در کنار نمک صورتی پاکستان در بسته بندی های خود استفاده می نمایند و پس از میکس شدن قیمت محصول کاهش یافته  و بازار رقابتی تری را در اختیار خواهند داشت.

جالب ایست بدانید در کشور هندوستان نمک مصرفی مردم فقط از نوع رنگی می باشد و نمک های تصفیه شده طرفدار ندارد. حتی در بعضی مناطق مشتریان نمی‌دانند که نمک سفید به عنوان نمک خوراکی استفاده می گردد

ببینید

برای مشاهده آمار صادرات نمک از ایران این صفحه را ببینید

سنگ نمک صورتی پاکستان

به جد می توان گفت سنگ نمک صورتی پاکستان تمام بازار مصرفی دنیا را در اختیار خود گرفته و عملا هیچ کشوری توان رقابت با محصولات این کشور را ندارد و عوامل متعددی در این زمینه دخیل بوده اند که برخی از مهمترین آنها موارد ذیل است:

 • استخراج سنگ نمک های رنگی در هر تناژی
 • رنگ کاملا یک دست
 • جا انداختن و تبلیغ روی محصول از سالیان بسیار دور
 • رایزنی با تجار سایرکشورها

به عنوان نمونه به یک مورد زیر توجه کنید:

کشور ترکیه در همسایگی کشور ما ایران قرار دارد ولی اگر تاجری بخواهد سنگ نمک را از ایران خریداری نماید می بایست تعرفعه ۵۰۰ درصدی را به دولت ترکیه جهت واردات محصول خود پرداخت نماید ولی همین تاجر اگر بخواهد از مسیر دورتری یعنی کشور پاکستان محصول خود را خریداری نماید با تعرفه صفر درصد می تواند سنگ نمک خود را وارد نماید.

در مارکت بین المللی به دلیل سخت گیری که روی محصولات ایرانی وجود دارد مشکلات فراوانی بعضا بر سر راه صادرات محصول ایرانی وجود دارد.

به طور مثال سنگ نمک آبی که منحصرا در کشور ما به دست می آید بعضا آن را به عنوان سنگ نمک پاکستان می شناسند چرا که تجار پاکستانی این محصول را از ایران خریداری نموده و سپس به عنوان محصولی از کشور خود وارد بازار جهانی می نمایند.

سنگ نمک صورتی

مهم ترین بنادر وارداتی هند

به طور کلی بیشترین حجم نمک و سنگ نمکی که از ایران به سمت هند ارسال می شود در منطقه بمبئی که شامل سه بندر اصلی است تخلیه می گردد:

 • بندر موندرا
 • بندر نواشاوا
 • بندر کاندلا

البته در برخی دیگر از نقاط هند نیز خریداران سنگ نمک وجود دارند مانند بندر چنای و کلکته که به دلیل بعد مسافت معمولا خریداران سعی می کنند بار خود را از طریق بنادر موندرا و نواشوا وارد کرده و سپس از طریق زمینی به مقاصد مورد نظر جابجا نمایند.

یادداشت

بندر نواشوا به بندر جواهر نعل نهرو نیز مشهور است

سنگ نمک صورتی

بارگیری سنگ نمک صادراتی

بارگیری سنگ نمک به مقصد هندوستان به دو صورت انجام می شود:

 1. سنگ نمک فله
 2. سنگ نمک توی کیسه

بارگیری سنگ نمک به صورت فله به این صورت است که مستقیما بار در معدن توسط لودر در تریلی کمپرس بارگیری شده و به بندرعباس حمل می شود  وسپس توسط بابکت در کانتینر فله بر (heavy duty)  بارگیری می شود.

البته لازم به توضیح است است که این نوع از بارگیری دارای مشکلاتی است:

 1. همه خطوط کشتیرانی حاضر به حمل فله کالا نیستند چرا که نگران وارد آمدن خسارت به کانتینر یم باشند
 2. تخلیه سنگ نمک فله در کشور مقصد نیز دارای مشکلاتی است و فقط با استفاده از نیروی انسانی قادر به تخلیه کالا هستند
 3. اگر کشتیرانی قبول به حمل کالا به صورت فله نماید بعضا به دلیل امکان وارد آمدن خسارت به کانتینر، هزینه های جانبی فراوانی را برای خریدار به دنبال خواهد داشت
 4. حمل زمینی کالا توسط تریلی کمپرس مشکلات خود را دارد چرا که تعداد تریلی های کمپرس جهت بارگیری کالا از مبدا معدن بسیار کم است.

نوع دوم بارگیری که در کیسه می باشد بیش از ۹۰ درصد از حجم صادرات این محصول را به خود اختصاص می دهد و معمولا سنگ نمک در کیسه های کوچک ۲۰ و ۲۵ کیلویی و ۵۰ کیلویی و جامبو بگ بسته بندی می شود که در ادامه در باره آن بیشتر صحبت خواهد شد.

سنگ نمک صورتی

سنگ نمک در کیسه جامبو بگ

پر طرفدارترین نوع بسته بدی برای صادرات سنگ نمک به هند همین بسته بندی جامبو بگ می باشد.

جامبو بگ در وزن های ۱ تنی، ۱ تن و ۲۰۰ کیلو و ۱ تن و ۵۰۰ کیلو بسته بندی می شود که الیته نوع کیسه از نوع ۴ بند یا ۸ بند و سایز آنها در میزان بارگیری هر کیسه سنگ نمک دخیل است.

خوب است بدانید بارگیری سنگ نمک در کیسه جامبو در کانتینر کاری بسیار تخصصی است که اگر این کار توسط یک تیم متخصص انجام شود در یک کانتینر ۲۰ فوت تا ۲۸ تن به راحتی قابل بارگیری است ولی اگر همین عملیات بارگیری یا استافینگ توسط گروهی کم تجربه انجام شود شاید در یک کانتینر نتواند بیشتر از ۲۳ تن بارگیری نماید که خسارت سنگینی را به خریدار و فروشنده وارد خواهد کرد.

یادداشت

مجموعه سنگ نمک هالیتو صفر تا صد صادرات محصول سنگ نمک را برای مشتریان خود انجام می دهد

سنگ نمک صورتی

صادرات سنگ نمک صورتی

همانطور که پیشتر نیز گفته شد اصطلاح سنگ نمک صورتی به چند نوع مختلف از سنگ نمک اطلاق می شود که یک نمونه از آن سنگ نمک قرمز می باشد.

سنگ نمک قرمز ایران علاوه بر بازار هندوستان، در بازار کشورهای عراق و ترکیه نیز خواهان دارد و این محصول از طریق مرزهای زمینی به مقصد این دو کشور نیز صادر می شود.

سنگ نمک صورتی

آیا نمک صورتی تقلبی وجود دارد؟

آیا نمک صورتی تقلبی وجود دارد یا خیر؟ این سوالی است که همواره مشتریانی که قصد خرید محصولات را به صورت خرده فروشی دارند می پرسند چرا که مشتریان عمده یا وارد کنندگان بزرگ این محصولات در سایر کشورها پاسخ این پرسش را از پیش می دانند!

در پاسخ باید گفت اصولا تقلب در محصولاتی انجام می شود که نمونه اصلی آن قیمت بسیار بالایی دارد و یا ممکن است بنا به دلایلی کمیاب و یا حتی نایاب باشد ولی محصولی مانند سنگ نمک صورتی و انواع نمک صورتی و نارنجی که ارزش قیمتی چندانی ندارد و به وفور نیز یافت می شود نیازی به تقلب نداشته و وقت و هزینه ای که صرف تقلب آن می شود از محصول اصلی گرانتر خواهد بود لذا وجود تقلب در این حوزه منتفی است.

اما نکته ای که باید به آن توجه داشت تفاوت قیمت در فروش محصولات نمک صورتی است که دلیل اصلی تفاوت قیمت به میزان تمیز بودن این محصول بر می گردد به طور مثال مجموعه سنگ نمک هالیتو قبل از شروع به آماده نمودن نمک صورتی در مرحله اولیه تمامی رگه های سیمانی، و مواد زائد مانند سیم های ناشی از انفجار که ممکن است در معدن باقی مانده باشد را از محصول جدا کرده و پس از آماده شدن سنگ نمک های کاملا یکدست، اقدام به عملیات کوبش و کیسه گیری می نماید ولی ممکن است مجموعه ای دیگر از عملیات جداسازی قبل از کوبش صرف نظر نماید چرا که این کار هزینه بر است و مستقیما سنگ نمک های وارد شده از طرف معدن را وارد دستگاه کوبش نماید، لذا دو خروجی متفاوت وجود خواهد داشت و همین موضوع یکی از دلایل تفاوت در قیمت فروش نمک صورتی می باشد.

سنگ نمک صورتی

خرید عمده نمک صورتی

خرید و فروش  عمده نمک صورتی هم در بازار داخلی ایران و هم در بازار جهانی از سوی پاکستان، وابستگی شدید به این نکته دارد که مشتری قصد سفارش چه سایزی از محصول را دارد. پس از عملیات خردایش و به دست آمدن نمک های دانه بندی ما با ۵ سایز متفاوت مواجه هستیم:

 1. سایز پودری مانند آرد
 2. سایز ۳ دهم تا ۶ دهم میلی متر که به صدف ۱۳۰ شناخته می شود
 3. سایز ۶ دهم تا ۱ میلی متر که صدف ۱۲۰ نامگذاری می شود
 4. سایز ۱ تا ۲٫۵ میلی متر که به سایز ۱۱۰ یا نمک شکری معروف است
 5. سایز ۳ تا ۵ میلی متر که به سایز ۸۰ یا نمک نخودی و یا شیلاتی نیز شناخته می‌شود

اگر مشتری فقط قصد داشته باشد یکی از این سایزها را سفارش دهد طبیعتا می بایست قیمت بالاتری را نیز پرداخت نماید ولی اگر همه سایزها را با هم بارگیری نماید قیمت بسیار پایین تری را پرداخت خواهد نمود.

اکثر وارد کنندگان و خریداران عمده نمک صورتی در دنیا بین ۱ تا ۳ سایز مختلف را سفارش می دهند تا بتوانند با قیمت مناسبتری محصول خود را دریافت نمایند و هیچگاه اقدام به خرید تک سایز از این محصول نمی نمایند.

سنگ نمک صورتی

نمک های مورد نیاز بازار هندوستان کدامند؟

در بازار کشور هندوستان علاوه بر انواع سنگ نمک رنگی شامل سنگ نمک قرمز، سنگ نمک نارنجی و سنگ نمک زرد، بسیاری از خریداران علاقمند به خرید انواع نمک دانه بندی سفید بدون تصفیه نیز می باشند.

کشور هند یکی از بزرگترین تولید کنندگان نمک دریا در دنیا می باشد ولی به لحاظ دارا بودن نمک های معدنی و کوهی در فقر مطلق به سر می برد و از آنجا که استفاده از نمک معدنی، به عنوان نمک خوراکی، مورد علاقه طیف گسترده ای از جمعیت این کشور است و به دلیل تفاوت قیمت نمک رنگی و سفید، بسیاری از واردکنندگان، نمک سفید معدنی را نیز به خریداران خود توصیه می نمایند.

سنگ نمک صورتی

ارائه مدارک صادراتی به خریداران

برای صادرات سنگ نمک به سایر نقاط دنیا همه صادرکنندگان به موارد ذیل نیازمند می‌باشند:

 • تعیین ماهیت محصول
 • برگه آنالیز
 • گواهی مبدا ارائه
 • invoice
 • Packing list
 • Surreunder BL

بدون موارد فوق بار در گمرک مبدأ و سپس در کشور مقصد دچار مشکل خواهد شد و خریدار قادر به تحویل بار خود نخواهد بود.

یادداشت

تمامی خریداران سنگ نمک از مجموعه هالیتو موارد لازم جهت صدور و ترخیص کالا در مقصد را به راحتی دریافت خواهند کرد

سنگ نمک صورتی

عوامل تعیین کننده قیمت نمک صورتی

همانطور که قبلا گفته شد در فروش نمک صورتی ۴ عامل بسیار مهم، تعیین کننده قیمت کالا می باشند:

 1. تمیز بودن محصول
 2. مشتری چند سایز را می خواهد سفارش بدهد
 3. میزان سفارش
 4. هزینه حمل

در خصوص موارد ۱ و ۲ قبلا و بالاتر توضیاحت لازم ارائه شد اما در خصوص اینکه میزان سفارش چه تاثیری در قیمت تمام شده دارد باید گفت که هنگام عملیات گمرکی یک سری هزینه ها ثابت می باشند یعنی اگر شما قصد صادر کردن ۲ کانتینر نمک صورتی را داشته باشید می بایست مبلغ A تومان را پرداخت نمایید اما از طرفی دیگر همین مبلغ A  تومان برای ۱۰ کانتینر نیز ثابت می باشد لذا هر چه تعداد و میزان سفارش مشتری بالاتر باشد طبیعتا هزینه کمتری را پرداخت خواهد نمود.

در خصوص هزینه حمل  نیز کاملا واضح و مبرهن است که همواره از مواردی است که در تعیین قمیت نمک یکی از عوامل اصلی، تعیین کننده و بعضا بحرانی است چرا که به دلیل پایین بودن قیمت نمک، هزینه حمل به شدت می تواند قیمت نهایی را بالا ببرد در نتیجه برای سفارشات با مقدار کم و خصوصا در بسته بندی های کوچک ۲۵ کیلویی، هزینه بسیار بیشتری برای حمل می بایست پرداخت شود که برای اجتناب از این موضوع توصیه به بسته بندی جامبو بگ و بالا بردن سفارش می شود

سنگ نمک صورتی

مراکز فروش نمک هیمالیا در تهران

به طور کلی واردات هر نوع نمک به کشورمان ایران ممنوع می باشد ودلیل اصلی آن هم وجود ذخائر بسیار فراوان نمکی در ایران است که امری کاملا درست و بدیهی است اما مراکز بسیاری همواره مدعی فروش نمک پاکستان در ایران می‌باشند که خوب است بدانید واردات این نوع نمک فقط به صورت چمدانی و توسط مسافر انجام می‌شود که در نتیجه مقدار آن نیز بسیار محدود است چرا که به دلیل نوسانات ارزی، واردات نمک پاکستان حتی به صورت غیر قانونی نیز برای واردکنندگان به صرفه نیست چرا که خریدار نمک هیمالیا یا همان نمک پاکستان به صورت کانتینری و با قیمت های موجود بسیار محدود است و ارزش سرمایه گذاری چندانی ندارد.

از طرفی نمک صورتی ایران به وفور در بازار یافت می شود لذا نیاز به نمک پاکستان تقریبا در بازار از بین رفته است.

لازم به یادآوری است حدود ۱۰ سال قبل که هنوز واحدهای نمک کوبی نمک رنگی در ایران چندان برقرار نبود بعضا افرادی اقدام به واردات نمک صورتی پاکستان می کردند چرا که امکان فروش محصول در حد گسترده وجود داشت ولی با وجود راه اندازی واحدهای تولیدی در گرمسار، چنین نیازی تقریبا به طور کل مرتفع گردیده است.

سنگ نمک صورتی

خواص نمک صورتی سمنان

نمک صورتی سمنان و گرمسار نیز مانند برادر پاکستانی خود به دلیل داشتن آهن، رنگ آن به صورتی، نارنجی و قرمز متمایل گردیده است اما چرا رنگ نمک صورتی ایران مانند نمک صورتی پاکستان پر رنگ نیست؟

دلیل اصلی این موضوع، میزان آهن موجود در این نمک است که البته لازم است بدانید که وجود آهن فراوان در این نمک بسیار مضر است!!

به طور مثال کشور قطر که یکی از سخت گیرانه ترین کشورها در حوزه واردات محصولات خوراکی است! واردات نمک صورتی پاکستان را به دلیل وجود آهن فراوان ممنوع کرده است!!

اگر برای موارد پزشکی و یا خوراکی، قصد مصرف نمک پاکستان را دارید همواره لازم است که به این نکته توجه داشته باشید که وجود آهن فراوان در دراز مدت ضررهای بسیار زیادی را به شخص مصرف کننده وارد خواهد کرد.

نمک صورتی ایران اگر چه رنگ آن به پر رنگی نمک پاکستان یا همان هیمالیا نیست ولی مقادیر آهن موجود در این نمک نیز به اندازه و در حد کم می باشد به طوری که برای مصرف کننده خطری را در پی نداشته باشد.

یادداشت

همواره این نکته را گوشزد کرده‌ایم که وزارت بهداشت ایران مصرف نمک‌های طبیعی را ممنوع اعلام کرده و توصیه به استفاده از نمک تصفیه شده یددار دارد

سنگ نمک صورتی

جایگاه ایران در صادرات سنگ نمک

برای ورود به بازارهای بین المللی در حوزه سنگ نمک نیاز است چندین اقدام صورت پذیرد.

 • بازاریابی محصولات از طریق نمایندگی های کنسولی ایران با معرفی محصولات
 • تسهیل صادرات محصول با آسان سازی فرآیند صادرات
 • ارائه یارانه به سیستم حمل و نقل جهت حمل کالای سنگ نمک
 • دریافت وجه محصول از خریدار
 • عدم تغییر مداوم قیمت محصولات سنگ نمکی از مبدا معدن
ببینید

قبلا در مطلبی جامع و به طور کامل به جایگاه ایران در حوزه صادرات سنگ نمک پرداخته ایم که برای مطالعه آن می توانید این قسمت را مشاهده کنید.

اما اکنون نیز لازم به ذکر می دانیم که تکرار شود یکی از دلایلی که نمک ایرانی توان رقابت با همسایه پاکستانی خود را ندارد اولا به تبلیغات گسترده نمک پاکستان و هیمالیا در سطح بین المللی باز می گردد که اصولا آن را به عنوان یک برند جهانی در اذهان همه مردم دنیا ثبت کرده اند!

سنگ نمک صورتی

مورد بعدی هزینه تمام شده محصول در ایران و پاکستان می باشد!

علی رغم اینکه تمامی خریداران خارجی توقع دارند با بالار فتن نرخ ارز بتوانند سنگ نمک ایران را با قیمت مناسبتری خریداری نمایند اما در عمل چنین اتفاقی نمی افتد چرا که با بالا رفتن نرخ ارز تمامی مواردی که عامل تعیین کننده در تعیین نرخ محصول می‌باشند نیز جهتش قیمتی پیدا می کنند مانند:

 • دستمزد کارگر
 • کیسه
 • هزینه حمل
 • قیمت سنگ نمک
 • هزینه THC

لذا بالا رفتن قیمت ارز تاکنون کمک چندانی به فروش بیشتر محصولات سنگ نمک ننموده است.

از آنجا که سنگ نمک کالایی بسیار کم ارزش محسوب می شود، تغییر هزینه حمل، قیمت آن را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد لذا الزامی است که به بخش حمل و نقل این محصول، یارانه تعلق بگیرد تا محصول ایرانی توان رقابت در حوزه بین المللی را نیز داشته باشد.

یکی دیگر از موارد مشکل ساز در خصوص صادرات سنگ نمک ایران به کشور هندوستان که اصلی ترین خریدار این محصول نیز محسوب می شود، مشکلات مربوط به دریافت وجه کالا از خریدار است.

دریافت وجه محصول در کشور ثالث دارای مشکلات فراوانی است و از طرفی دریافت قیمت محصول، تحت عنوان روپیه هند نیز برای فروشنده ایرانی به صرفه نیست چرا که توان فروش روپیه را در بازار داخل نداشته یا ممکن است برای پیدا کردن خریدار به قیمت مناسب، دچار مشکل شود لذا به وجود آمدن امکان خرید روپیه با قیمت مناسب برای صادر کننده سنگ نمک، با توجه به ارزش پایین کالا می تواند بر صادرات این کالا بسیار موثر باشد.

سنگ نمک صورتی

مرکز تولید و تامین سنگ نمک صورتی

مجموعه سنگ نمک هالیتو بزرگ‌ترین تامین کننده سنگ نمک صورتی، نارنجی، زرد، آبی و بزرگترین تولید کننده انواع نمک صورتی، نارنجی و محصولات سنگ نمک تزیینی در ایران می‌باشد که از سالها قبل همواره یاری‌گر تأمین کنندگان و فروشندگان ایرانی سنگ نمک در حوزه بین‌الملل بوده است.

این مجموعه به طور مستقیم و غیر مستقیم محصولات خود را به کشورهای فراوانی از جمله هندوستان، امارات، عمان، عراق، ترکیه، افغانستان، آذربایجان، ارمنستان، گرجستان، کانادا، آلمان، هلند، ایتالیا، استرالیا و… صادر نموده است.

سنگ نمک صورتی

علاوه بر سنگ نمک خام، بسیاری از متقاضیان سنگ نمک ایران در سایر کشورها راغب به خرید محصولات تولید شده از سنگ نمک می باشند که این محصولات عبارتند از:

 • آجر نمک
 • سنگ نمک گریل
 • سنگ نمک مکعبی
 • سنگ نمک تزیینی
 • قرص نمک

که مشتریان بسیاری در خارج از ایران دارد، لازم به یادآوری است مجموعه سنگ نمک هالیتو بزرگترین مرکز تولید انواع سنگ نمک برش خورده در ایران است که تمامی سفارشات را به هر میزانی در سریعترین زمان و با بهترین قیمت و بسته بندی به دست مشتریان خود می رساند.

شما صادر کننده محترمی که قصد صادرات سنگ نمک به هر نقطه از دنیا را دارید می‌توانید از مشاوران مجموعه سنگ نمک هالیتو ضمن دریافت مشاوره رایگان، نسبت به تامین و صادرات محصول مورد نظر خود اقدام فرمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید