سنگ نمک سختی گیر اعلا برای احیای رزین و موتورخانه

,
سنگ نمک سختی گیر اعلا

سنگ نمک سختی گیر اعلا برای احیای رزین و موتورخانه با خلوص استثنایی و بسیار بینظیر ۹۹٫۵ درصد سدیم خالص، ضمن خارج کردن کلیه رسوبات، رزین و موتورخانه را مانند روز اول آماده کار می‌کند.

سختی آب چیست؟

حتما تاکنون کلمه سختی آب را شنیده‌اید! منظور از سختی آب وجود یون‌های کلسیم و منیزیم در آب می‌باشد. غیر از کلسیم و منیزیم عناصر دیگری نیز در آب وجود دارند که به علت غلظت پایین می‌توان از آن ها چشم پوشی کرد اما منابع علمی مختلفی سختی آب را مستقیما مربوط به وجود یون های کلسیم و منیزیم موجود در آب مرتبط می‌دانند که در عمل نیز موضوع اثبات شده است.

سنگ نمک سختی گیر

مقدار بالای این عناصر در آب، جهت مصارف صنعتی، بهداشتی و آب شرب نامناسبند برای مثال سختی آب می‌تواند باعث ایجاد رسوب در دیگ های بخار، مبدل های حرارتی، سیستم های خنک کننده و بویلر شود.

معمولا آب های سخت به دو دسته سختی موقت و سختی دائمی تقسیم می‌شوند که سختی موقت را ما روزانه با جوشاندن آب از بین می‌بریم و در مقیاس کوچک به راحتی قابل انجام است ولی وقتی قرار باشد آب یک مجتمع مسکونی سختی گیری شود دیگر با روش جوشاندن این مسئله قابل حل شدن نمی‌باشد و نیاز به دستگاه سختی گیر است.

سنگ نمک سختی گیر

سختی گیر رزینی

در تکنولوژی و صنعت برای از بین بردن سختی آب ناشی از منیزیم و کلسیم، آب را از یک مخزن استوانه‌ای و عمودی که دارای یک بستر رزینی تبادل یونی است عبور می‌دهند و رزین تبادل یونی، دارای عنصر سدیم است که این رزین برای حذف سختی آب، سدیم خود را با کلسیم و منیزیم موجود در آب مبادله می‌کند.

با عبور آب از بستر رزینی، به راحتی عناصر کلسیم و منیزیم موجود در آن در داخل رزین جای می‌گیرد و آب بدون سختی و حاوی سدیم حاصل می‌گردد. البته قابل ذکر است که ظرفیت رزین سختی گیر کاتیونی نامحدود نمی‌باشد و لازم است قبل از اینکه رزین سختی گیر به اشباع برسد عملیات احیاسازی با محلول کلرید سدیم یا همان نمک متبلور انجام شود.

سنگ نمک سختی گیر

نمک سختی گیر رزین و تصفیه آب

از مهمترین اجزا دستگاه سختی گیر رزینی، نمک سختی گیر می‌باشد. احیای رزین سختی گیر شده توسط نمک احیای رزین صورت می‌گیرد  این نمک امکان انجام فعالیت مجدد را به دستگاه سختی‌گیر می‌دهد.

انتقال آب و نمک به سختی گیر به دو روش صورت می‌گیرد. یکی از این روش ها به سیکل بسته معروف است که در سیکل بسته شیر اتصال آب به مخزن را باز می‌کنند سپس آب نمک جای خالی آب را پر می‌کند.

روش دیگر مکش آب نمک است که در این روش آب نمک از طریق لوله اتصال آب نمک مکیده می‌شود و وارد مخزن سختی گیر و شستشوی رزین می‌گردد.

سنگ نمک سختی گیر

اولین باری که احیا رزین با استفاده از آب نمک صورت می‌گیرد بهتر است از آب مقطر استفاده کرد. در پایان کار رزین را با آب تازه شستشو می‌دهند تا نمک اضافی شسته شود. آب خروجی حاصل از این طریق برای تصفیه آب آشامیدنی، سیستم دیونیزه و اسمز معکوس، تصفیه فاضلاب، سیستم های سرد کننده، برج های خنک کننده با آب، بویلر و راکتورها در مبدل های حرارتی می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد.

روش احیای سختی گیر رزینی

بستر رزین سختی گیر در دو نوع ثابت و شناور در بازار موجود است در سختی گیر با بستر ثابت حجم رزین داخلی دستگاه انبساط پیدا نمی‌کند و آب در دستگاه از قسمت بالا وارد می‌شود.

در این نوع بستر، بیشترین میزان تبادل یونی در قسمت بالای بستر رزین صورت می‌گیرد و تصفیه نهایی در قسمت های پایین بستر رزین صورت می‌گیرد و این قسمت درجه خلوص آب خروجی از تعویض کننده را تعیین می‌کند.

سنگ نمک سختی گیر

در صورتیکه از بستر ثابت استفاده می‌شود باید دقت شود که آب مورد استفاده باید عاری از مواد قابل رسوب و ذرات معلق باشد چنانچه آب دارای مواد قابل رسوب و ذرات معلق باشد موجب افت فشار زیاد و شدید می‌گردد چنانچه آب ورودی دارای مواد معلق فراوان است لازم است آب فیلتر شود و افت فشار واحد تعویض یونی رزین تحت تاثیر اندازه رزین نیز قرار دارد، هر چه اندازه رزین های ریز بیشتر باشد، افت فشار بیشتر می‌شود و این افت فشار به شدت جریان آب نیز بستگی دارد. 

سنگ نمک مکعبی برای تصفیه آب

امروزه بسیاری از بیمارستانها و مراکزی که باید عملیات تصفیه و سختی گیری را انجام دهند از سنگ نمک قالبی استفاده می‌کنند که مزایای بسیار خوبی دارد.

  • راحت بودن جابجایی و حمل
  • جای بسیار کمی را اشغال می کند
  • به راحتی قابل استفاده است
  • برای دستگاه های دیالیز بیمارستانی بهترین گزینه است

مجموعه هالیتو سنگ نمک مکعبی مخصوص دستگاه دیالیز و تصفیه آب را با بسته بندی کارتن و بسیار منظم به خریداران تحویل می‌دهد همچنین قبل از خرید می‌توانید با استعلام قیمت از قیمت بسیار مناسب محصولات هالیتو مطمئن شوید.

سنگ نمک سختی گیر

سنگ نمک جهت سختی گیر

برای احیای رزین و موتورخانه در کارخانه ها و مجتمع های مسکونی، استفاده از سنگ نمک با درصد سدیم بالا و خالص بسیار مهم است.

اگر سنگ نمک مورد استفاده دارای درصدی کلسیم یا منیزیم و یا آهک باشد بدانید که هزینه خود را بر باد داده‌اید و رسوبات نیز همچنان بر جای خود باقی هستند.

سنگ نمک سختی گیر اعلا

برای اینکه بیشترین استفاده را از سنگ نمک ببرید و هزینه گزاف تعویض تاسیسات بر دوشتان سوار نشود حتما از سنگ نمک بدون کلسیم استفاده کنید.

این سنگ نمک علاوه بر اینکه در نوع خود یک شگفتی به حساب می‌آید بسیار نیز کمیاب است و فقط در یک معدن یافت می‌شود.

[box type=”success” align=”” class=”” width=””]سنگ نمک بدون کلسیم نوع خاصی از سنگ نمک است که همه جا یافت نمی‌شود[/box]

خرید سنگ نمک سختی گیر اعلا

در زمان تهیه نمک سختی گیر دقت نمایید چنانچه از  سنگ نمک با کیفیت و خلوص بالا استفاده شود موجب افزایش عمر رزین خواهد شد و در صورت شستشوی رزین با کلرور سدیم یا نمک، رزین خاصیت خود را باز می‌یابد.

انواع سنگ نمک با کیفیت و خلوص بالا را می‌توانید به راحتی از طریق مجموعه سنگ نمک هالیتو سفارش دهید و استثنایی ترین سنگ نمک های سختی گیر را دریافت کنید و مطمئن باشید سنگ نمک های هالیتو شما را شگفت زده خواهد کرد.

[box type=”shadow” align=”” class=”” width=””]برای مشاوره رایگان قبل از خرید سنگ نمک سختی گیر تماس بگیرید
۰۹۱۲۹۳۸۰۱۸۸
حسینی[/box]

مجموعه سنگ نمک هالیتو با دسترسی مستقیم به سنگ نمک طبیعی با خلوص ۹۹٫۴ درصد، این سنگ نمک را برای شما ارسال می‌کند.

اگر کارخانه شما و یا محل زندگیتان در شهرهای تهران و کرج می‌باشد برای خرید سنگ نمک سختی گیر اعلا تنها کافیست یک تماس بگیرید.

سنگ نمک سختی گیر اعلا

کمتر از یک روز کاری سفارش شما با بسته بندی های ۲۵ کیلویی در محل تحویل خواهد شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید