بازار خرید و فروش نمک صنعتی در ایران

نمک صنعتی

بازار خرید و فروش نمک صنعتی در ایران، مرکز تولید نمک بدون تصفیه، قیمت درب کارخانه، بارگیری رایگان، ارسال به سراسر کشور، امکان تحویل تمام سفارشات صادراتی لب مرز با مجوز، دانه بندی ریز، درشت و پودری، بسته بندی به سفارش مشتری.

نمک صنعتی چیست؟

همان طور که از نام نمک صنعتی برمی آید نمکی است که از آن در صنایع مختلف استفاده می کنند. اما اگر بخواهیم به وجه تمایز آن با سایر نمک ها بپردازیم باید بگوییم: نوعی نمک است که درجه خلوص آن نسبت به نمک های خوراکی پایین تر است. علاوه بر این، نمک های صنعتی تصفیه نمی شوند و یددار نیستند. البته این نمک ها از لحاظ ظاهری شبیه به نمک خوراکی می باشند. در واقع، سنگ نمک استخراج شده از معادن به کارخانه های تولید نمک فرستاده می شوند. در این کارخانه ها نمک ها مورد فرآوری قرار می گیرند. نمک هایی که با خلوص ۹۹ درصد تولید می شوند، نمک خوراکی و نمک هایی که با خلوص پایین تر ۹۵ تولید می شوند، به عنوان نمک های صنعتی شناخته می شوند.

نمک صنعتی

کاربرد نمک در صنعت

در سال های اخیر استفاده از نمک صنعتی در صنایع مختلف به شکل چشمگیری افزایش یافته است. با توجه به استفاده روزافزون از این نوع نمک ها امروزه انواع مختلفی از آن تولید می شود. هر یک از این نوع نمک ها متناسب با نوع کاربردی که دارند، مورد استفاده قرار می گیرند. به طور کلی نمک های صنعتی را در ۴ گروه که عبارتند از نمک صدفی، نمک شکری، نمک شیلاتی و نمک پودری دسته بندی می کنند. از جمله کاربرد های این نمک ها در صنایع مختلف می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • صنعت نفت برای بالا بردن میزان گل و خاک به منظور افزایش ایمنی
  • صنعت حفاری برای تسهیل حفاری
  • صنعت داروسازی برای ساخت محلول های نمکی و ساخت انواع کپسول ها
  • صنایع شیشه، پلاستیک، کاغذ، رنگ، منسوجات، لاستیک و چرم

نمک صنعتی

کارخانه تولید نمک صنعتی

ایران به عنوان یکی از قطب های تولید نمک در جهان شناخته می شود. در رده بندی جهانی، ایران در بین ۲۰ کشور تولید کننده نمک قرار گرفته است. همین رده بندی نشان از معادن عظیم نمک در ایران دارد. از همین رو، کارخانه های متعددی در ایران در حوزه فرآوری و تولید نمک صنعتی مشغول به فعالیت می باشند.

نمک صنعتی

علاوه بر این، در سال های اخیر صنایع مختلف در ایران پیشرفت های فراوانی داشته است. همین موضوع نیاز به مواد اولیه همچون نمک را افزایش داده است. از همین رو، تعداد کارخانه هایی که اقدام به تولید نمک صنعتی نموده اند نیز افزایش یافته است. به طوری که در موارد متعددی تولیدات این کارخانه ها به کشور های دیگر نیز صادر می شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید