مرکز فروش نمک صنعتی و خوراکی یددار و بدون ید

نمک صنعتی خوراکی

مرکز فروش نمک صنعتی و خوراکی یددار و بدون ید، نمک تصفیه شده صنعتی، قیمت نمک صنعتی، تولید نمک صنعتی، کیسه ۲۵ کیلویی و ۴۰ کیلویی.

انواع نمک صنعتی خوراکی و کاربرد آن

نمک صنعتی نوعی از نمک است که نسبت به نمک طبیعی از درصد خلوص کمتری بهره می‌برد. این نمک همانطور که از نامش هم پیداست صنعتی بوده و در کارخانه های تولید نمک فرآیندهای مختلفی از جمله تصفیه و پالایش را طی نمی کند.

نمک صنعتی در صنایع مختلفی از جمله حفاری، کشاورزی و تولید مواد شوینده کاربرد دارد. غیر مصارف صنعتی، نمک صنعتی خوراکی هم وجود دارد. این نوع از نمک خوراکی به دلیل مکانیزم و مراحل تولیدی که پشت سر گذاشته است، املاحی که باعث ایجاد آسیب هایی مانند سنگ کلیه می‌شوند را ندارد. نمک صنعتی خوراکی فاقد ید و دیگر املاح زمینی و صرفا دارای سدیم و کلر است.

انواع مختلفی از نمک صنعتی وجود دارد که با توجه به منابع استخراج، مراحل تولید و فرایند تصفیه و پالایش متفاوت هستند. نمک پودری، نمک خوراکی، نمک صدفی، نمک شیلاتی، نمک کشاورزی و حفاری از جمله انواع نمک های صنعتی هستند که هرکدام در مصارف مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

نمک صنعتی خوراکی

تولید نمک صنعتی خوراکی

تولید نمک صنعتی خوراکی توسط کارخانجات نمک انجام می‌شود. سالانه حدودا ۲۰۰ میلیون تن نمک صنعتی تولید می‌شود. بخشی از این محصولات صرف صادرات به کشورهای دیگر می‌شود. بخشی دیگر در مصارف صنعتی و شهرسازی ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. به عنوان مثال در فصول سرد سال و مواقعی که زمین با برف و یخ پوشیده شده است، راهداری و شهرداری موظف هستند با استفاده از از پاشیدن نمک صنعتی روی جاده ها و خیابان ها از ایجاد حوادث و تصادف ها جلوگیری کنند. گاهی اوقات به علت هزینه بالای پالایش نمک، این محصولات به صورت خام روانه بازار می‌شوند.

نمک صنعتی خوراکی

قیمت نمک صنعتی

ببینید

برای مشاهده قیمت روز انواع نمک صنعتی از این صفحه بازدید نمایید

معدن سنگ نمک گرمسار

نمک صنعتی  از منابع مختلفی برداشت و استخراج می‌شود. این منابع می‌توانند دریاها، نمک های زیر زمینی و یا معادن نمک باشند. کشورهای مختلفی مانند چین و کره به تولید نمک صنعتی مشغول هستند. در این بین بعضی از کشورها از منابع غنی تر و باکیفیت تری برخوردار هستند. کشورمان ایران را می‌توان جزو ۲۰ کشور برتر در زمینه تولید و صادرات نمک صنعتی دانست.

نمک صنعتی خوراکی

یکی از معادن بسیار با ارزش ایران، معدن سنگ نمک گرمسار می‌باشد. این معادن که به یکی از قطب های گردشگری استان سمنان تبدیل شده اند، گنجینه های سرشار از نمک و سنگ نمک هستند. کیفیت نمک های استخراج شده از این معادن بسیار شگفت انگیز است. بعضی از این معادن به صورت پیچ در پیچ در دامنه های کوه ها قرار دارند که باعث ایجاد مناظر زیبایی شده اند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید