بازار فروش سنگ نمک سفید ایران

سنگ نمک سفید

بازار فروش سنگ نمک سفید ایران، سنگ نمک سفید خوراکی، سنگ نمک سفید دامی، سنگ نمک صادراتی سفید رنگ ویژه بازار روسیه و گرجستان، ارسال به سراسر کشور حداقل سفارش ۱۵ تن.

سنگ نمک سفید

سنگ نمک سفید یکی از انواع سنگ نمک هایی است که مقدار آن به نسبت انواع دیگر سنگ نمک بیشتر بوده و بیشتر سنگ نمکی که از معادن نمک در کشور استخراج می شود از همین نوع است.

سنگ نمک همیشه به رنگ سفید نیست و به صورت سایر رنگها مانند قرمز و نارنجی و صورتی نیز وجود دارد که کاربرد هر یک با دیگری متفاوت است.

وجود عناصر معدنی مختلف در سنگ نمک با تبلور رنگهای گوناگون خود را نشان می دهد مثلا

  • آهن سبب قرمزی
  • پتاسیم سبب آبی شدن
  • عدم وجود عناصر دیگر غیر از سدیم و کلر سبب رنگ سفید

سنگ نمک خواهند شد.

سنگ نمک سفید

تفاوت سنگ نمک سفید و رنگی

تفاوت عمده سنگ نمک های رنگی و سفید، در وجود یا عدم وجود عناصر معدنی در آن هاست که باعث تغییر رنگ آن ها به رنگ های مختلف می شود.

به عنوان مثال یکی از سنگ نمک های رنگی بسیار زیبایی که به میزان بسیار اندک در جهان وجود دارد و کشور ایران تنها کشوری است که در آن این سنگ نمک رنگی وجود دارد، سنگ نمک آبی می باشد. سنگ نمک آبی به دلیل وجود عنصر پتاسیم در آن است که باعث تغییر رنگ آن به آبی شده و رگه های آبی رنگ موجود در این نوع سنگ، باعث ایجاد یک زیبایی منحصر به فرد در آن شده که باعث شده است و استفاده خوراکی از آن در کشورهای اروپایی مرسوم است البته بیشتر در اروپای غربی چرا که این محصول قیمت بالایی دارد و شاید همه افراد قادر به خریدن آن نباشند.

یادداشت

سنگ نمک های رنگی در مقایسه با سنگ نمک سفید دارای مزیت هایی می باشند که باعث شده است طرفداران زیادی داشته باشد

سنگ نمک سفید

آیا سنگ نمک ید دارد؟

ید یکی از عناصر ضروری برای بدن است که بایستی در طول روز و به مقدار مورد نیاز به بدن برسد تا از مشکلات و بیماری هایی مثل گواتر و مشکلات تیروئیدی در فرد جلوگیری به عمل آید. در نمکی که به عنوان نمک خوراکی در غذا ها استفاده می شود معمولا ید اضافه شده است تا بتوان به این طریق ید مورد نیاز بدن را فراهم نمود. اما آیا سنگ نمک سفید که از معادن استخراج می شود نیز حاوی ید است؟ در پاسخ نمی توان مشخصا بله یا خیر گفت و پاسخ به این سوال نیاز به توضیح دارد!

اگر ید را به شکل معمول آن در نظر بگیریم که بر روی نمک پاشیده می شود و منظور این باشد که سنگ نمک نیز چنین فرآیندی دارد پاسخ خیر است چرا که اصلا چنین اتفاقی رخ نمی دهد و عملا امکان آن نیز وجود ندارد!

اما از دیگر سو سنگ نمک طبیعی دارای ید طبیعی درون خود است و طی آزمایشات انجام شده مشخص شده این ماده طبیعی اصولا نیازی به اضافه کردن ید ندارد چرا که چنین قابلیتی را مادر طبیعت درون آن به ودیعه گذاشته است!

سنگ نمک سفید

نمک دریا بهتر است یا سنگ نمک؟

نمک دریا و سنگ نمک را باید از ابتدای استخراج و به دست آوری آن بررسی کرد و شاید با درک بهتر این موضوع بتوان سلامتی هر دو مورد را بهتر بررسی کرد!

نمک دریا اگر حاصل تبخیر طبیعی آب دریا باشد معمولا به دلیل ضایعاتی که در آب دریاها ریخته می شود نمی‌توان چندان آن را نمکی سالم قلمداد کرد!

اما سنگ نمک از این نظر در وضعیتی بسیار بهتر و متفاوت تر قرار دارد و به صورت طبیعی از دل کوه استخراج می شود و گرمای وجودی خود را نیز به همراه دارد و برای مزاج طبیعی انسان بسیار مفیدتر و سازگارتر است.

سنگ نمک سفید

تولید چراغ نمکی سفید

یکی از مهم ترین کاربرد های سنگ نمک سفید، تولید چراغ های نمکی می باشد. چراغ خواب سنگ نمک علاوه بر زیبایی منحصر به فردی که دارد برای سلامتی نیز بسیار مفید بوده و می توانند باعث القای آرامش روحی و روانی در افراد شده  و انرژی های منفی را از آن ها دور کند.

یادداشت

مجموعه سنگ نمک هالیتو بزرگترین تولید کننده چراغ خواب سنگ نمک درمانی در ایران است

سنگ نمک سفید

سنگ نمک سفید دامی

یکی از مهم ترین کاربرد های سنگ نمک برای خوراک دام یا همان سنگ نمک دامی است که مجموعه هالیتو علاوه بر کلوخه سنگ نمک، این محصول را به شکل برش خورده دایره ای شکل و مکعبی نیز تولید و عرضه می کند.

ولی باید توجه داشت که نمونه های سنگ نمک برش خورده عملا در بازار داخل بلا استفاده می باشند و علت اصلی نیز قیمت بالای سنگ نمک برش خورده است و این موضوع بیشتر مناسب صادرات است.

سنگ نمک سفید

فروش عمده سنگ نمک

برای تمامی مواردی که در بالا گفته شد ما بهترین نوع سنگ نمک سفید را در رده های مختلف عرضه می کنیم.

حداقل ارسال جهت مسافت های نزدیک ۱۰ تن و برای شهرهای دورتر ۲۵ تن است چرا که تناژ کم برای راه دور از نظر هزینه حمل و نقل برای خریدار چندان به صرفه نخواهد بود و لذا پیشنهاد همیشگی ما سفارش یک تریلی یا همان ۲۵ تن است که به لحاظ قیمتی بسیار مناسب خواهد بود.

سنگ نمک سفید

به لحاظ تامین سنگ نمک سفید در گریدهای مختلف اعم از ارسال به داخل کشور و یا صادرات سنگ نمک، ماهانه تا ۱۰ هزار تن امکان تامین به صورت فله و بسته بندی وجود دارد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید