مرکز فروش و عرضه نمک دامداری

نمک دامداری

مرکز فروش و عرضه نمک دامداری، سنگ نمک دامی، سنگ نمک کلوخه دامی، سنگ نمک مکعبی و برش خورده صادراتی مخصوص دام، سنگ نمک سفید دامی.

سنگ نمک برای گاو

سنگ نمک در رژیم غذایی گاوها سبب افزایش پی اچ شکمبه حیوان می‌گردد و با کاهش پی اچ  به کمتر از ۷ در شکمبه، دام در معرض بیماری متابولیکی اسیدوز قرار می‌گیرد.

اسیدوز با علائمی چون کاهش چربی شیر، کاهش سرعت رشد، عدم تعادل، ضعف و افسردگی همراه است به همین جهت استفاده از سنگ نمک در گاوداری یک الزام است.

نمک دامداری

خواص سنگ نمک برای دام

اکثر دامداری های صنعتی و پیشرفته دنیا سنگ نمک را به رژیم غذایی دام های خود اضافه کرده‌اند اما شاید این سوال برای شما پیش بیاید که سنگ نمک چه مزایایی برای دام دارد.

اهمیت سنگ نمک در رژیم غذایی حیوانات اولین بار در فیل ها مشاهده شد و محققان مشاهده کردند فیل های بیمار برای پیدا کردن نمک، مسافت های طولانی را طی می‌کردند تا به معادن نمکی برسند و از نمک تغذیه کنند.

با الهام گرفتن از فیل ها محققان علوم دامی شروع به انجام مطالعات در این زمینه کردند و در نهایت به اهمیت سنگ نمک در حفظ سلامت و افزایش کارایی دام ها پی برند.

یادداشت

استفاده از سنگ نمک در رژیم غذایی گاو منجر به افزایش شیر می‌گردد

استفاده از سنگ نمک برای دام ها به ویژه برای گاوها سبب تحریک ترشح بزاق و افزایش پی اچ شکمبه حیوان می‌گردد.

به طور نرمال محیط شکمبه گاو باید پی اچ بین ۶/۷-۷ داشته باشد تغییرات شدید پی اچ می‌تواند در هضم مواد غذایی اختلال ایجاد کند برای مثال چنانچه این عدد کمتر از ۷ باشد دام در معرض بیماری متابولیکی اسیدوز قرار می‌گیرد.

نمک دامداری

اسیدوز با علائم زیر سبب ایجاد ضعف در گاو می‌گردد:

 • کاهش چربی شیر
 • کاهش سرعت رشد
 • عدم تعادل
 • ضعف و افسردگی

اگر این بیماری درمان نشود ممکن است منجر به مرگ گاو شود.

البته سدیم موجود در سنگ نمک یک عنصر اساسی در رژیم غذایی بیشتر حیوانات از جمله گاو محسوب می‌شود.

در گاو های شیرده استفاده از نمک به تعدیل نسبت سدیم و پتاسیم در مواد غذایی کمک می‌کند و کمبود آن می‌تواند به سیستم عصبی مرکزی آسیب وارد کند و سبب کاهش وزن روزانه گاو گردد.

یادداشت

یکی از اثرات مثبتی که در نتیجه استفاده از سنگ نمک می‌توان در گاو مشاهده کرد افزایش تولید شیر است.

محققان علوم دامی گزارش کرده‌اند استفاده از نمک در رژیم غذای دام می‌تواند بازدهی تولید شیر را تا ۱۳ درصد افزایش دهد.

نمک دامداری

فایده دیگر استفاده از سنگ نمک در رژیم غذایی دام افزایش قدرت هضم مواد غذایی است به علاوه سنگ نمک با داشتن بیشتر از ۸۰ عنصر کمیاب است در خود می‌تواند خطر ابتلا به نفخ و یبوست را کاهش دهد همچنین نمک دامی به بهبود باروی دام و جلوگیری از تمایل دام به مصرف ادرار خود کمک می‌کند.

یادداشت

سنگ نمک دامی به بهبود باروی دام کمک می کند

سنگ نمک معدنی گرمسار

گرمسار یکی از شهرهای استان سمنان است که داری معادن متعدد نمک است که برخی از این معادن مانند معدن نمک کوهدشت کوهان به یک جاذبه گردشگری تبدیل شده است.

بیشتر از ۷۰ درصد نمک مورد نیاز در داخل کشور از معادن نمکی گرمسار استخراج می‌شود و به صورت سنگ نمک و نمک دانه بندی شده به بازار عرضه می‌شود.

سنگ نمک حاصل از معادن این شهر دارای خواص درمانی زیادی است که برای درمان بیماری های جسمی و روحی بسیار مفید است.

مجموعه سنگ نمک هالیتو بزرگترین تامین کننده سنگ نمک در گرمسار است  که طیف وسیعی از سنگ نمک‌های مختلف اعم از

 • سنگ نمک دام
 • سنگ نمک مخصوص برش
 • سنگ نمک درمانی
 • سنگ نمک خوراکی
 • سنگ نمک نارنجی
 • سنگ نمک قرمز
 • سنگ نمک آبی

را استخراج و عرضه می‌کند.

نمک دامداری

فروش سنگ نمک سفید دامی

با توجه به اهمیت نمک برای دام، تقاضا برای سنگ نمک سفید دامی در بازار داخل و خارج از کشور افزایش پیدا کرده است.

با گسترش اینترنت و افزایش اطلاعات دامداران و دامپروران نسبت به اضافه نمودن سنگ نمک به جیره غذایی دام، در نتیجه سفارش برای خرید سنگ نمک دامی بیش از قبل شده است و این موضوع فقط اختصاص به ایران ندارد و در بازارهای بین المللی نیز چنین موضوعی در جریان است.

از سویی دیگر سنگ نمک خیلی گران نیست و دامدار با پرداخت هزینه کم می‌تواند عملکرد دام خود را افزایش دهد تا در آمد خوبی داشته باشد.

با توجه به این قضیه، مجموعه هالیتو با در دست داشتن معادن سنگ نمک گرمسار بیشترین حجم سنگ نمک دامی را استخراج و عرضه می‌کند.

یادداشت

خرید مستقیم نمک دامداری از معدن بدون پرداخت هزینه بارگیری

نمک دامداری

سنگ نمک برش خورده دامی

مجموعه سنگ نمک هالیتو علاوه بر تولید نمک دامی معمولی که قیمت مناسب و ارزانی دارد، سنگ نمک ویژه دام را به صورت مکعبی و دایره‌ای شکل نیز برش داده و جهت صادرات بسته بندی می‌کند.

ببینید

اطلاعات بیشتر درباره سنگ نمک دامی را اینجا ببینید

از آنجائیکه این برش و شکل دهی سنگهای نمک و بسته بندی آن سبب افزایش قیمت می‌گردد معمولا در داخل کشور خیلی طرفدار ندارد و بیشتر جهت به خارج از کشور ارسال می‌گردد و سفارش برای خرید این محصول از سمت خارج از کشور وجود دارد.

نمک دامداری

برای اطلاع از قیمت سنگ نمک دامی صادراتی تماس بگیرید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید