صادرات نمک تصفیه شده به عراق

,
صادرات نمک تصفیه شده به عراق

صادرات نمک تصفیه شده به عراق، صادرات نمک تبلور مجدد به عراق، صادرات نمک یددار به عراق، صادرات نمک خوراکی، صادرات نمک طعام، صادرات نمک کیسه ۱۰ کیلویی، صادرات نمک کیسه ۲۰ کیلویی.

نمک خوراکی ایران

باید بدانید که نمک های خوراکی موجود در جهان از دو روش معمول دریا و کوهستان به دست می‌آیند.

هر دو منبع کوهستان یا همان معادن نمک و دریا که شامل دریاچه های نمک می‌شود در ایران به وفور یافت می‌شود.

به همین جهت ایران از بزرگترین تولید کنندگان نمک در جهان است و در این بین رتبه ۱۶ را دنیا میان تولید کنندگان بزرگ نمک به خود اختصاص داده است.

صادرات نمک تصفیه شده به عراق

تقریبا تمام کشورهای اطراف ایران، به نمک کشورمان احتیاج دارند چرا که خود فاقد منابع نمکی هستند.

علی رغم اینکه در جای جای کشور ایران، نمک دریاچه و معادن نمک کوه وجود دارد ولی به دلیل نبود تجهیزات فرآوری نمک، همه این معادن قابلیت استخراج یا صادرات را ندارند.

[box type=”shadow” align=”” class=”” width=””]شهر گرمسار بزرگترین تامین کننده نمک در ایران است[/box]

بزرگترین تولید کننده نمک در ایران و صادر کننده نمک خوراکی و صنعتی شهر گرمسار است که بیش از ۸۰ درصد مبحث استخراج، تولید و صادرات نمک را عهده دار است.

معادن سنگ نمک گرمسار

همانطور که در بند قبلی گفته شد در جاهای زیادی از ایران معادن نمک یافت می‌شود اما به دلیل کمبود تجهیزات، امکان بهره برداری گسترده وجود ندارد لذا شهر گرمسار به دلیل وجود معادن بسیار بزرگ نمک و تجهیزات پیشرفته فرآوری، سرآمد همه شهرها در این زمینه شده است.

صادرات نمک تصفیه شده به عراق

علاوه بر معادن بسیار زیاد نمک در این منطقه و تجهیزات فرآوری، عامل بسیار مهم دیگر کیفیت بسیار بالای سنگ نمک گرمسار است.

پیشنهاد می‌شود این صفحه را نیز ببینید.

به تجربه و بر اساس آنالیزهای صورت گرفته مشخص شده است که برخی از سنگ نمک های معادن گرمسار، خلوص بسیار بینظیر ۹۹٫۵ درصد را دارد که یک شگفتی در معادن سنگ نمک دنیا محسوب می‌شود.

[box type=”success” align=”” class=”” width=””]لازم به توضیح است خلوص سنگ نمک کریستالی معمولا بیش از ۹۹٫۲ درصد است اما برای سنگ نمک سفید وجود خلوص ۹۹٫۵ درصد یک رکورد باورنکردنی است[/box]

صادرات نمک خوراکی گرمسار

به دلیل کیفیت بسیار بالای سنگ نمک خوراکی گرمسار و همچنین وجود سانتریفیوژهای بسیار پیشرفته جهت تولید نمک خوراکی، سبب شده نمک خوراکی گرمسار کیفیت بسیار بالایی را داشته باشد.

صادرات نمک تصفیه شده به عراق

قرار گیری کارخانه های بسیار بزرگ تولید نمک خوراکی در این شهر بیانگر همین موضوع است و تولید سالانه بیش از ۸۰۰ هزار تن نمک خوراکی گرمسار، این شهر را به قطب صادرات نمک خوراکی تبدیل کرده است.

[box type=”success” align=”” class=”” width=””]جالب است بدانید مقصد اصلی صادرات نمک تصفیه شده ایران به عراق است.[/box]

بازار صادراتی نمک عراق

در این میان بیشترین حجم صادرات نمک خوراکی گرمسار، به کشور عراق صورت می‌گیرد. بیش از ۸۰ درصد از نمک خوراکی ایران به کشور عراق صادر می شود.

[box type=”shadow” align=”” class=”” width=””]صادرات بیش از ۸۰ درصد از نمک خوراکی ایران به عراق نشانگر مهم بودن این کشور به عنوان بازار هدف نمک خوراکی ایران است[/box]

شاید بتوان ۳ دلیل را عامل اصلی صادرات بسیار زیاد نمک به عراق دانست

  1. نوسانات ارزی و برتری دینار عراق، تجار این کشور را راغب به معاملات بیشتر با ایران کرده است(قبلا تجار عراقی از ترکیه نمک خوراکی خود را تهیه می‌کردند)
  2. کیفیت بسیار بالای نمک ایران
  3. نبود منابع نمک به اندازه کافی در عراق

[toggle title=”نکته” state=”open”]لازم به ذکر است تولید سالانه نمک در عراق به ۱۵۰ هزار تن نیز نمی‌رسد [/toggle]

صادرات نمک تصفیه شده به عراق

اگر قصد صادرات نمک تصفیه شده به عراق را دارید لازم است بدانید مجموعه سنگ نمک هالیتو سابقه‌ای طولانی در صادرات نمک تصفیه شده به عراق دارد.

صادرات نمک تصفیه شده به عراق

ارسال نمک خوراکی تصفیه شده مطابق با آخرین استانداردهای ایران و اروپا در کیسه های ۱۰ کیلویی، ۲۰ کیلویی و ۲۵ کیلویی از فعالیت های مجموعه هالیتو است.

امکان تهیه کیسه های نمک خوراکی با طرح اختصاصی خریدار، یکی دیگر از مواردی است که ما در اختیار خریداران خود قرار داده‌ایم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید