تولید آجر نمکی ، ساخت اتاق نمکی

, ,
آجر نمکی

تولید آجر نمکی ابعاد ۱۰*۱۵ و ۱۰*۲۰ به ضخامت ۳ تا ۵ مناسب جهت ساخت دیوار نمک و اتاق نمک کاملا گونیا شکل و با قیمت بینظیر و شگفت انگیز عرضه می‌شود. برای خرید و استعلام قیمت با شماره پایین تماس بگیرید.

تاریخچه استفاده از اتاق نمک

نمک همواره در طول تاریخ تمدن انسان جایگاه بسیار مهمی در زندگی او داشته است. به همین نسبت و در درازای تاریخ، نمک به عنوان یک عامل درمانی نیز مورد استفاده قرار می‌گرفته است.

در کتب تاریخی قید شده که در زمان یونان باستان متوجه این موضوع شدند کسانی که در معادن نمک کار می‌کنند بر خلاف بقیه کمتر به مشکلات تنفسی دچار می‌شوند.

غار نمک همواره در طول تاریخ یک درمانگر فوق العاده بوده است.

آجر نمکی

اتاق نمک در دوران معاصر

پس از آن و در دوران معاصر اولین بار ارتش آلمان نازی پی به خواص فوق العاده غارهای نمک برد.

به همین منظور پیش از عملیات، سربازان خود را برای چند روز در این غارهای نمکی نگه می‌داشتند تا از لحاظ تنفسی و روانی در شرایط مطلوب قرار بگیرند و به دور از استرس به جنگ بروند.

پس از آن این امر مسکوت گذاشته شد و نتایج آن به بیرون درز نکرد تا اینکه مجددا از سال ۲۰۰۹ برخی کشورهای اروپایی شروع به تحقیق درباره غار نمکی نمودند.

در این تحقیقات آنها متوجه شدند که قرار گرفتن در اتاق نمک به بهبود سلامت روان و تنفس افراد خصوصا مریضی‌های آسمی کمک شایانی می‌کند.

آجر نمکی

اتاق نمک در ایران

در کشور خودمان نیز اولین بار به صورت عمومی در شهر زنجان اتاق نمک ساخته شد و مورد آزمایش قرار گرفت.

این آزمایش بر روی ۲۲ کودک دارای آسم انجام شد. به این صورت که تعداد ۲۲ کودک دارای بیماری آسم برای تحقیق انتخاب شدند و به مدت ۳ هفته و یک روز در میان به مدت ۲ ساعت این کودکان در اتاق سنگ نمک قرار می‌گرفتند.

برای اینکه حوصله‌شان سر نرود به تماشای کارتون می‌پرداختند و پس از ۳ هفته نتایج شگفت آور بود و به طرز حیرت آوری این کودکان آسمشان بهبود یافته بود.

یادداشت

آسم بیماری مزمن قرن است و افراد دارای آسم با قرارگیری در اتاق نمک فرآیند بهبودشان تسریع خواهد شد

آسم بیماری مزمن اکثر ایرانیان و بیماری مزمن قرن نام گرفته و در شهرهای بزرگ که آلودگی هوا زیاد است یا در شهرهای دارای پالایشگاه که محیط بیرون کاملا آلوده است بهترین راه درمان آن قرار گرفتن در اتاقی ساخته شده از سنگ نمک است.

جاهایی که آلودگی بسیار زیاد است ساخت اتاق نمک درمانی راه حل اکثر مشکلات است.

یادداشت

برای اطلاعات بیشتر در خصوص اتاق های نمک درمانی با ما تماس بگیرید

آجر نمکی

ساخت اتاق نمک در منزل

برای ساخت اتاق نمک درمانی در منزل نیاز نیست منزلی بسیار بزرگ داشته باشید. کافیست یک اتاق کوچک یا محلی که از آن استفاده‌ای نمی‌کنید را به این کار اختصاص دهید.

پس از قرار گرفتن آجرهای نمکی روی هم و نورپردازی، آن محل بلا استفاده به بهترین مکان در منزل شما تبدیل خواهد شد.

یادداشت

حس قرار گرفتن در یک محیط کاملا طبیعی در دنیای پر استرس امروز آرامشی بسیار زیاد را برای شما به همراه می‌آورد

تصور کنید پس از یک روز کاری سخت وقتی به منزل وارد می‌شوید و دوش می‌گیرد در اتاق نمکی خود استراحت می‌کنید. این حس و حال شما را مثل دوران جوانی شاد و پر انرژی می‌کند.

تمامی افراد می‌توانند در منزل خود اتاقی از سنگ نمک داشته باشند و علاوه بر خلاصی یافتن از آسم و نفس تنگی و برونشیت از هزینه درمان و داروهای خود نیز بکاهند.

آجر نمکی

 

ویژگی های سنگ نمک برش خورده طبیعی

یکی از ویژگی‌های بینظیر سنگ نمک برش خورده جذب آلودگی‌های محیطی است.

آجر نمک یا همان سنگ نمک برش خورده به دلیل اینکه یک نمک کاملا طبیعی است و خواص آن تغییر نکرده و تصفیه نشده است مانند یک جاروبرقی تمام آلودگی‌های محیطی را به خود جذب می‌کند.

آجرهای نمکی به دلیل کنار گرفتن قرار یکدیگر و تراکمی که در محیط ایجاد می‌کنند تمام آلودگی‌ها را به خود جذب کرده و با انتشار یون منفی فضای اطراف را کاملا پاکیزه و سالم می‌کنند.

آجر نمکی

کاربردهای دیگر آجر نمکی

از آجرهای نمکی علاوه بر ساخت اتاق نمک استفاده‌های دیگر نیز می‌شودمختلفی می شود. دو نمونه از رایج‌ترین استفاده های آجر نمک اینهاست:

  • ساخت دیوار نمک
  • ساخت اقلام تبلیغاتی

ساخت دیوار نمکی

برای ساخت دیوار نمکی از آجر نمک استفاده می‌شود. دیوار نمکی به دلیل طبیعی بودن، خواص بینظیر سنگ نمک را به ارمغان می آورد. استفاده از دیوار نمکی به جای دیوار سنگ آنتیک به سرعت در حال فراگیر شدن است.

آجر نمکی

شما هم از آن دسته افرادی باشید که طبیعت را به منزل یا محل کار خود می آورید. برای اطلاعات بیشتر در خصوص دیوار نمک و آجر نمک پیشنهاد می‌شود حتما این صفحه را ببینید.

آجر نمک برای ساخت اقلام تبلیغاتی

یکی دیگر از استفاده های آجر نمکی که به تازگی خیلی زیاد شده است استفاده به عنوان اقلام تبلیغاتی است. اگر می خواهید تبلیغ شما در محیطی ماندگار شود پیشنهاد می شود از آجر نمکی استفاده کنید.

اقلام تبلیغاتی اگر زیبا و ماندگار نباشند کسی آنها را نگه نمی دارد ولی یک آجر نمکی با یک طرح بسیار زیبا هر کسی آن را برای همیشه نگه خواهد داشت.

آجر نمکی

برای دریافت مشاوره رایگان و خرید زیباترین انواع آجر نمکی با همکاران ما در تماس باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید