خرید بدون واسطه نمک صورتی سمنان از کارخانه

نمک صورتی سمنان

خرید بدون واسطه نمک صورتی سمنان از کارخانه، بزرگترین معدن نمک صورتی در ایران، کارخانه تولید نمک صورتی در سایزهای متفاوت، ارسال به سراسر کشور، تولید ماهانه ۸۵۰ تن نمک صورتی و نارنجی، تحویل در کیسه های ۲۵ کیلویی و جامبو.

نمک صورتی چیست؟

در ایران، نمک صورتی سمنان شناخته شده ترین نوع نمک صورتی می باشد که به عنوان سوغاتی این شهر نیز به فروش می رسد. علیرغم اینکه این سنگ نمک ها بی رنگ هستند، اما دارای رگه های صورتی رنگ در داخل کریستال های خود می باشند. دلیل این رنگ، مقدار و نوع ناخالصی های موجود در نمک صورتی سمنان می باشد. ‌‌ البته دقت داشته باشید که منظور از ناخالصی این نیست که این سنگ نمک مضر می باشد.

بلکه منظور از ناخالصی، وجود املاح و عناصر معدنی موجود در آن می باشد که ارزش غذایی این نمک ها را بالا می برد. اما نکته‌ای که مهم است این است که چرا نمک صورتی بین مردم دارای توجه ویژه‌ای است. دلیل آن این است که نمک خوراکی صورتی دارای خواص ویژه برای سلامتی می باشد. پتاسیم موجود در سنگ نمک صورتی در بهبود کیفیت گردش خون و نحوه عملکرد ماهیچه ها و عضلات و همچنین کاهش فشارهای عصبی می تواند بسیار مفید باشد.

نمک صورتی سمنان

و نیز کلسیم موجود در سنگ نمک صورتی سمنان در رشد و تقویت استخوان های بدن بسیار مفید می باشد و باعث می شود که اسکلتی مقاوم در بدن به وجود بیاید که در برابر شکنندگی مقاومت زیادی دارد. دیگر عنصر سازنده نمک صورتی سمنان، منیزیوم است که در حفظ دندان ها و رفع خستگی عضلات بدن نقش مفیدی دارد. این نمک ها برخلاف نمکهای دریایی که در محدوده اقیانوسها و دریاها وجود دارد، هزاران سال زمان لازم است تا تشکیل شوند. نمک صورتی از سیلونیت تشکیل شده است که یک ماده معدنی از جنس پتاسیم است و فقط در سنگ های نمک طبیعی به وجود می آید.

نمک صورتی سمنان

تولید کننده نمک صورتی سمنان

برای اطمینان از محافظت در برابر تاثیرات محیطی نمک صورتی را در در محفظه های شیشه ای نگهداری می کنند که ورودی های هوا را بسته نگه دارند. همچنین برای نگهداری نمک صورتی باید اطمینان حاصل کنید که این محصول همیشه در شرایط و محیط تاریک و بدون رطوبت نگهداری شود تا خاصیت های ویژه خود را از دست ندهد. این نمک نباید در کنار اجاق گاز یا محل هایی که گرمای مستقیم به آنها اثر می کند نگهداری شود. زیرا مقدار گرمای زیاد باعث می شود که نمک صورتی ساختار خود را از دست بدهد و به شکل دیگری در بیاید به آن کلوخه شدن نمک می گویند.

نمک صورتی سمنان

نمک صورتی از نظر ترکیب شیمیایی شبیه نمک معمولی می­باشد. این نوع نمک تا ۹۸ درصد کلرید سدیم دارد که درصد باقیمانده نمک از مواد معدنی کمیاب مانند پتاسیم ، منیزیم و کلسیم تشکیل شده است . این عناصر باعث ایجاد رنگ صورتی به نمک می شوند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید