بزرگترین مرکز فروش سنگ نمک سفید در ایران

سنگ نمک سفید

بزرگترین مرکز فروش سنگ نمک سفید در ایران، سنگ نمک خوراکی، سنگ نمک دامی، سنگ نمک تزیینی، سنگ نمک سختی گیر با خلوص ۹۹٫۵ درصد، ارسال به سراسر کشور.

بزرگترین معدن سنگ نمک در ایران

کشورمان ایران به لحاظ داشتن معادن سنگ نمک در جایگاه بسیار خوبی در منطقه و در جهان قرار دارد و تنوع سنگ نمکی در معادن مختلف وجود دارد اما نسبت استخراج هر کدام بسیار متفاوت است و علاوه بر میزان استخراج سنگ نمک به موضوع تجارت جهانی این محصول نیز باید نگاهی داشته باشیم چرا که علی رغم پتانسیل بالا در حوزه تجارت جهانی نمک سنگی جایگاه ما چندان مناسب نیست.

علی ایحال انواع مختلف سنگ نمکی که در معادن ایران به دست می آید گویای تنوع زیستی و زمین شناسی کشورمان ایران است چرا که سنگ نمکی که از دل معادن به دست می آید در واقع بیانگر مواد انباشته شده در دل مادر طبیعت، زمین است.

سنگ نمک سفید

اگر به صورت گذرا نگاهی به انواع مختلف سنگ نمک در معادن ایران داشته باشیم به موارد زیر باید اشاره کنیم:

 • سنگ نمک سفید
 • سنگ نمک نارنجی
 • سنگ نمک قرمز
 • سنگ نمک آبی
 • سنگ نمک کریستالی
 • سنگ نمک سیاه

موارد گفته شده شناخته شده ترین کانی های سنگ نمک معدنی هستند که در کشورمان ایران به دست می آید و لازم به ذکر است که همه این سنگ نمک ها متعلق به یک منطقه نیست و برخی از آنها در جای جای کشورمان ایران قابل استحصال است و برخی دیگر فقط متعلق به معدن خاص و منطقه ای مخصوص به خود است.

سنگ نمک سفید

به طور مثال سنگ نمک سفید تقریبا در همه جای ایران به دست می آید ولی نوع آن (یخی یا شکری بودن) و درصد خلوص محصولات با یکدیگر متفاوت است که همین امر تعیین کننده قیمت و موارد استفاده از سنگ نمک است.

یادداشت

علی رغم وسعت معادن نمک در ایران ولی متاسفانه همه استانها و مناطق دارای معدن سنگ نمک دارای امکانات بهره برداری و استخراج نیستند و عملا قابلیت تجاری نداشته و در حد محلی و شهری قابل بهره برداری می باشند

سنگ نمک سفید

معرفی سنگ نمک آبی

ولی سنگ نمک آبی که یک برند بین المللی در حوزه سنگ نمک محسوب می شود فقط مخصوص به استان سمنان و شهر گرمسار می باشد که البته هر دو شهر سمنان و گرمسار دارای سنگ نمک آبی می باشند ولی تفاوت سنگ نمک آبی گرمسار و سنگ نمک آبی سمنان بسیار فراوان است و بهترین نوع سنگ نمک آبی که کریستالی و صادراتی است مخصوص به شهر گرمسار است!

در همین زمینه خوب است اشاره ای داشته باشیم به ابهام و سوال بسیاری از مشتریان در خصوص اینکه معدن سنگ نمک آبی کجاست؟

سنگ نمک سفید

خیلی خلاصه در پاسخ به این سوال باید بگوییم سنگ نمک آبی محصولی نایاب و یا فوق العاده کمیاب است و هیچگاه معدن مشخصی ندارد و به صورت کاملا اتفاقی برخی اوقات ممکن است رگه ای از آن در برخی از معادن دیده شود که به محض رویت استخراج شده و به انبار منتقل می شود و اگر سنگ نمک آبی دارای معدنی مشخص و مقداری مشخص بود طبیعتا نمی توانست قیمتی اینچنین بالا داشته باشد!

یادداشت

سنگ نمک آبی محصولی است که مجموعه سنگ نمک هالیتو از سالها قبل به صورت کاملا تخصصی روی آن فعالیت داشته و به کشورهای زیادی آن را معرفی نموده است و با تلاشهای صورت گرفته اکنون مجموعه های زیادی در داخل کشور با این محصول آشنا شده و سعی در فعالیت در این حوزه دارند که جای خوشحالی و امیدواری دارد چرا که به شناساندن این محصول در عرصه داخلی و خارجی بیش از پیش کمک خواهد کرد.

سنگ نمک سفید

کاربرد سنگ نمک کجاست؟

در خصوص کاربرد سنگ نمک طبیعتا کم و بیش همه با برخی از موارد آن آشنایی دارند اما معروفترین کاربردهای سنگ نمک در بازار داخل کشور موارد زیر است:

 • تولید سنگ نمک تزیینی
 • تولید آجر نمک
 • تولید صابون سنگ نمک
 • استفاده در استخرهای پرورش ماهی
 • دفع رسوبات، تصفیه آب و احیای رزین
 • صنعت چرم و دباغی
 • تولید پارچه و رنگرزی
 • تولید نمک خوراکی
 • برای خوراک دام

شناخته شده ترین موارد استفاده از این کانی معدنی است هر چند که موارد بیشتری وجود دارد ولی مصارف عمومی آن همین موارد ذکر شده است البته لازم به ذکر است که در خارج از ایران استفاده خوراکی از سنگ نمک فراوان است ولی در بازار داخل حسب دستور وزارت محترم بهداشت نمک تصفیه شده خوراکی مورد تایید بوده و استفاده از سنگ نمک جهت مصرف خوراکی صحیح نمی باشد!

سنگ نمک سفید

در ادامه برخی از موارد ذکر شده در بالا بیشتر توضیح داده شده که جهت آشنایی شما خریداران محترم با محصولات مجموعه هالیتو در نظر گرفته شده است.

خواص سنگ نمک سفید برای گاو

از جمله کاربردهای دیگر سنگ نمک که در ایران و همه جای دنیا به وفور مشاهده می شود استفاده از سنگ نمک برای خوراک دام است که از آن به عنوان سنگ نمک دامی یا سنگ نمک خوراک دام نیز یاد می شود.

در خصوص اینکه چه سنگ نمکی برای خوراک دام مفید است در نظر داشته باشید عنصر منیزیم و آهن برای دام زیان بار است و سنگ نمک مورد استفاده در گاوداری می بایست عاری از این دو عنصر باشد اما از کجا بدانیم که چه سنگ نمکی فاقد منیزیم است!؟

مشخصه اصلی سنگهای حاوی منیزیم و آهن رنگ قرمز آنهاست لذا سنگ نمک هایی که قرمز رنگ باشند مناسب خوراک دام نیستند وباید بسیار مراقب باشید که به دست خود ضرر به گاوداری و سرمایه خودتان وارد ننمایید!

سنگ نمک سفید گزینه بسیار مناسبی است حتی سنگ نمک های سفید دارای رگه تیره نیز می توانند گزینه بسیار بهتری نسبت به سنگ نمک قرمز رنگ باشند.

سنگ نمک سفید

خواص صابون سنگ نمک

صابون سنگ نمک از محصولاتی است که حاصل برش خوردن سنگ نمک است و برای پاکسازی بدن مورد استفاده قرار می گیرد ولی معمولا سوالی که در خصوص صابون نمک پرسیده می شود این است که وقتی همه جا نمک دم دست می باشد چه نیازی به استفاده از صابون سنگ نمک است؟

باید توجه داشته باشید که نمکهای موجود در بازار از نوع تصفیه شده است و سنگ نمک هنگام تصفیه شده تمامی املاح خود را از دست می دهد و آنچه باقی می ماند فقط سدیم است اما سنگ نمکی که تصفیه نشده به صورت طبیعی تمامی عناصر را با خود به همراه دارد به همین جهت کیفیت به مراتب بالاتری دارد لذا تاثیر گذاری فوق العاده ای نیز خواهد داشت و این تفاوت اصلی میان صابون سنگ نمک و نمک های موجود در بازار است!

سنگ نمک سفید

مجموعه سنگ نمک هالیتو صابون سنگ نمک را با قیمتی بسیار مناسب تولید می کند و فقط به صورت فروش عمده برای خریداران ارسال می‌نماید.

یادداشت

برای اطلاع از قیمت عمده صابون سنگ نمک با ما تماس بگیرید

قیمت گوی سنگ نمک گوی

در میان محصولات سنگ نمک تزیینی گوی معمولا بسیار پرطرفدار است و در مجموعه هالیتو گوی در دو ابعاد ۱۵ و ۱۸ سانت و با دو سنگ نمک سفید و رنگی و با پایه چوبی و نمکی عرضه می شود که قیمت آنها را مشاهده می نمایید.

محصول نوع پایه جنس سنگ نمک قطر قیمت
گوی سنگ نمک چوبی سفید ۱۵ سانت ۱۲۵۰۰۰
گوی سنگ نمک چوبی سفید ۱۸ سانت ۱۵۵۰۰۰
گوی سنگ نمک چوبی نارنجی ۱۵ سانت ۱۵۵۰۰۰
گوی سنگ نمک چوبی نارنجی ۱۸ سانت ۱۸۵۰۰۰
گوی سنگ نمک نمکی سفید ۱۵ سانت ۱۱۰۰۰۰
گوی سنگ نمک نمکی سفید ۱۸ سانت ۱۴۰۰۰۰
گوی سنگ نمک نمکی نارنجی ۱۵ سانت ۱۴۰۰۰۰
گوی سنگ نمک نمکی نارنجی ۱۸ سانت ۱۷۰۰۰۰

سنگ نمک را در کجای خانه بگذاریم

در ادامه توضیحات در خصوص سنگ نمک مبحث بعدی این است که سنگ نمک با خواص درمانی فراوانی که دارد کجای منزل قرار بگیرد بهتر است؟

باید بگوییم در دنیای پر تلاطم امروزی سنگ نمک می تواند آرامش فراوانی را برای شما به ارمغان بیاورد لذا بهتر است در مکان هایی استفاده شود که مخل آرامش است مانند امواج وای فای و دستگاه های الکترونیکی!

لحظه ای به طبیعت فکر کنید وقتی در یک جنگل قرار می گیرد چقدر حس و حال بهتری دارید چون فضایی است عاری از امواج مضر و سنگ نمک می تواند چنین موقعیتی را در منزل برای شما ایجاد کند البته شرط ان این است که از سنگ نمک درمانی و آن هم به تعداد کافی استفاده کنید.

سنگ نمک سفید

یادداشت

برای مشاهده محصولات سنگ نمک تزیینی از این صفحه بازدید نمایید

خرید سنگ نمک سفید از معدن

برای خرید مستقیم سنگ نمک سفید از معدن با ما تماس بگیرید تا در اسرع وقت سفارش شما به سراسر کشور ارسال شود همچنین امکان ارسال سنگ نمک برای مقاصد صادراتی در کیسه جامبو بگ یا ۵۰ کیلویی نیز وجود دارد.

یادداشت

مجموعه سنگ نمک هالیتو بزرگترین تامین کننده سنگ نمک در ایران است که امکان تحویل سنگ نمک را در کشور مقصد و هر کجای دنیا به آسانی و با کمترین نرخ حمل دریایی و زمینی دارد

سنگ نمک سفید

قیمت انواع سنگ نمک

در پایان برای آشنایی با قیمت انواع سنگ نمک برخی از پرفروشترین نمونه های سنگ نمک به حضور شما معرفی شده است همچنین برای اطلاع از قیمت روز سنگ نمک می توانید همواره صفحه پایین را دنبال کنید که به صورت روزانه قیمتها اطلاع رسانی می شود.

سنگ نمک سفید

همچنین برای خریدهای بالاتر از ۵۰ تن و اطلاع از قیمت با ما تماس بگیرید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید