ساخت اتاق نمک و کلینیک نمک درمانی در منزل

,
ساخت اتاق نمک

ساخت اتاق نمک و کلینیک نمک درمانی ویژه دور کردن استرس و بهبود آسم، حتی در گوشه کوچک منرلتان، بلا استفاده‌ترین قسمتهای منزل یا محل کار را تبدیل به مرکز انرژی کنید. هزینه ساخت بسیار پایین. برای مشاوره ساخت اتاق نمک تماس بگیرید.

معرفی نمک درمانی

ممکن است تا به حال در خصوص نمک درمانی و ساخت اتاق نمک، کم و بیش چیزهایی شنیده باشید و بدانید که بسیاری از افراد در سراسر دنیا تاکنون به این شیوه درمان شده‌اند و جرقه اولیه این ایده از اوایل دهه ۱۸۰۰ توسط یک پزشک اروپای شرقی زده شد و او بود که متوجه شد افرادی که در معادن نمک لهستان کار می‌کنند برخلاف سایر معدنچیان به ندرت دارای مشکلات تنفسی هستند.

پس از این کشف دکتر فلیکس بوچکوفسکی اولین آبگرم درمانی مدرن نمک را در یک معدن نمک در لهستان در سال ۱۸۳۹ برپا کرد و بیش از ۱۰۰ سال بعد، معادن نمک در اروپا به عنوان پناهگاه جهت حفاظت از خطرات انفجار بمب در جنگ جهانی دوم مورد استفاده قرار می‌گرفت.

ساخت اتاق نمک

در این مدت یک دکتر آلمانی به نام دکتر اسپانگل، دریافت مردمی که در غارها اقامت دارند، بیماری‌های تنفسیشان در حال بهبود می‌باشد و با این مشاهدات او به فکر راه‌اندازی مراکز بستری در معادن نمک افتاد تا این پدیده را بیشتر مورد بررسی قرار دهد.

پس از آن کشورهای دیگری مانند اوکراین و شوروی نیز به تبعیت از ایده غار نمک درمانی ابداعات زیادی را وارد این حوزه جدید درمانی کردند.

امروزه هالوتراپی یا همان نمک درمانی به دو روش خشک و مرطوب انجام می‌شود که هر کدام مزایای خود را دارد اما بیشترین سهم را در این میان نمک درمانی به روش خشک دارد که منظور نظر ما نیز همین روش درمانی است و در ادامه بیشتر درباره ان توضیح خواهیم داد.

ساخت اتاق نمک

مزایای نمک درمانی با ساخت اتاق نمک

توقف ۱۵ دقیقه‌ای در اتاق های نمکی به دلیل غلظت بالای نمک در آن، می‌تواند معادل توقف سه روزه در ساحل باشد که به درمان بیماری‌های زیر کمک فراوانی خواهد کرد.

 • آسم
 • آلرژی
 • سرماخوردگی
 • برونشیت
 • فیبروز کیستیک
 • سینوزیت
 • عفونت گوش
 • درمان سرفه های ناشی از سیگار کشیدن
 • خارش
 • اگزما
 • تورم و التهاب
 • آکنه

ساخت اتاق نمک

علاوه بر اینها اتاق نمک به بهبود خلق و خوی افراد نیز کمک می‌کند و موجب آرامش روحی خواهد شد.

چرا ساخت اتاق نمک برای سلامتی ما ضروری است

دنیای مدرن ما پر از وسایل رفاهی الکترونیکی مانند مایکروویو، تلویزیون، موبایل و کامپیوتر است که زندگی بدون آن ها برای ما سخت و گاها غیر ممکن است ولی علاوه بر خدماتی که این وسایل به ما می‌دهند زیان های جبران ناپذیری را نیز بر سلامت و روان ما بر جای می‌گذارند.

شاید از قدیمی ترهای خود شنیده باشید آن زمان که تلویزیون و موبایل نبود مردم بسیار آرامش بیشتری داشتند باید بدانید که این حرف درست است و دلیل علمی دارد چرا که آن زمان علی رغم اینکه وسایل ارتباطی به شکل کنونی نبوده ولی به همان میزان محیط زندگی عاری از یون های مثبت و مضر بوده است لذا افراد آرامش بسیار بیشتری را داشته‌اند و امروزه حجم انبوهی از این وسایل در اطراف ما سبب وجود جو سنگین یون مثبت شده و در هر محیطی که قدم می‌گذاریم ناخودآگاه احساس بدی به سراغمان می‌آید.

ساخت اتاق نمک

برای اینکه صحت این موضوع را بررسی کنید برای چند ساعت از شهر خارج شوید و در دامنه کوه قرار بگیرید متوجه تغییر روحیه خود خواهید شد حتی اگر در شرایط روحی مناسبی نیز نباشید این تغییر را حس خواهید کرد و این همان تفاوتی است که میان یون مثبت و یون منفی و فضای مملو از این یونها است!

اتاق های نمکی که شامل آجرهای نمکی و نمک هستند یون های منفی را در حجم بسیار زیاد در فضای اطراف منتشر می‌کنند و خطرات ناشی از یون‌های مثبت آزاد شده را کاهش می‌دهند و از طریق تنظیم ضربان قلب، غدد فوق کلیوی و تیروئید باعث کاهش فشار روانی و تقویت خلق و خوی افراد خواهد شد.

ساخت اتاق نمک

یادداشت

حتما یکبار قرارگیری در فضای اتاق نمکی را تجربه کنید متوجه تفاوت آن با فضای خارج از اتاق خواهید شد

اتاق نمک یا غار نمکی، فضایی محصور با غلظت نمک و تهویه مناسب است به طوری که در این فضا، شرکت کنندگان ذرات نمکی ریز را تنفس می‌کنند که توسط دستگاهی به نام هالوژنراتور در هوای اتاق حضور دارند.

این ذرات به اندازه کافی کوچک هستند که در ریه ها تنفس شوند و موجب بهبود بیماری های تنفسی می‌گردند.

ساخت اتاق نمک

بازار ساخت اتاق نمک در ایران

اتاق نمک و به طور کل نمک درمانی به شیوه مدرن در کشورمان ایران بسیار نوپاست و مانند طفلی است که تازه متولد شده و راه بسیار درازی را در پیش دارد.

اما علاقه وافر مردم و خصوصا بیماران به درمان های نوین سبب شده که رشد آن بسیار سریع باشد به گونه‌ای که در هر سال ۲ برابر سرعت رشد این صنعت در دنیا پیشرفت داشته‌ایم.

اتاق نمک نه تنها برای بیماران که بلکه برای اماکن تفریحی نیز بسیار جذاب است و طرحی نو محسوب می‌گردد اما اجرای آن باید طبق اصول و ضوابطی باشد چرا که در بسیاری از شهرها مقداری نمک در کف اتاق پاشیده شده و نام آن را اتاق نمک می‌گذارند که چندان جالب به نظر نمی‌رسد.

یادداشت

برای ساخت اصولی کلینیک نمک درمانی تماس بگیرید
۰۹۱۲۹۳۸۰۱۸۸
حسینی

همانطور که در بالا نیز گفته شد ایده اصلی استفاده از اتاق نمک ریشه در وجود آن در بستر طبیعت و غارهای نمکی دارد و اکنون که از این شیوه درمان یا چنین فضایی می‌خواهیم استفاده کنیم بهتر است کار را به گونه‌ای پیش ببریم که فضاسازی و طراحی آن به درستی صورت پذیرد تا کار نهایی به بهترین شکل ممکن درآید.

مجموعه سنگ نمک هالیتو ارزانترین و سریعترین شیوه ساخت اتاق نمک را به شما یاد خواهد داد و مصالح لازم را در اختیارتان قرار می‌دهد.

ساخت اتاق نمک

آشنایی با دستگاه هالوژنراتو

اتاق نمک درمانی، کلینیک نمک درمانی و دستگاه هالوژنراتور ارتباط مستقیم با یکدیگر دارند چرا که لازم و ملزوم همدیگرند.

اگر استفاده و بهره‌برداری شما از اتاق نمک به قصد درمانی باشد در این صورت به یک دستگاه هالوژنراتور نیاز دارید چرا که این دستگاه تبدیل ذرات نمک به اندازه میکرومتر و پخش آن در فضای اتاق محیطی کاملا یونیزه شده را ایجاد می‌کند که عاری از هرگونه میکروب است.

البته قیمت این دستگاه به نسبت بالاست مثلا یک نمونه کوجک آن که فضایی در حدود ۱۵ متر را پوشش می‌دهد قیمتی معادل ۳۳۰۰ دلار دارد که شاید برای خیلی ها خرید آن ممکن نباشد.

بسیاری از کسانی که قصد راه‌اندازی مرکز نمک درمانی دارند می‌پرسند آیا بدون دستگاه هالوزنراتور نیز می‌توان کلینیک نمک درمانی ساخت باید گفت بله چرا که آجر نمک و نمک پاشی سبب ایجاد یون منفی در فضا می‌شود ولی بازدهی آن و تاثیرگذاری این اتاق نمک بدون حضور هالوژنراتور بسیار طولانی و شاید بتوان گفت مشکل است.

ساخت اتاق نمک

تاثیر اتاق نمک بر دور کردن استرس

درباره مزایای سنگ نمک و غار نمک بسیار صحبت شده و در عمل نیز اثبات گردیده که سنگ نمک و نمک چه تاثیری بر سلامتی دارد.

برای افرادی که مشکلات روحی و درگیری‌های ذهنی فراوان دارند اتاق نمک یک گزینه جذاب، آسان و در دسترس است.

ساخت اتاق نمک

یادداشت

با داشتن یک اتاق نمک کوچک در گوشه ای از منزلتان، استرس و اضطراب را از خود دور کنید

با ۵ جلسه یک ساعته قرار گرفتن در اتاق نمک، روحیه فرد به کلی تغییر خواهد کرد که حتی برای اطرافیان نیز باور نکردنی است.

یادداشت

بسیاری از بیماران آسم و مشکلات ریوی، از طریق اتاق های نمک در سراسر دنیا درمان شده‌اند

آجرهای نمک و نمک موجود در فضای اتاق، علاوه بر اینکه با تولید یون منفی بر روان ما تاثیر مثبت دارند، تنفس را برای حتی افراد بیمار آسان می‌کنند.

ساخت اتاق نمک

گذاشتن پا بر روی نمک های کف اتاق نمک و تنفس به مدت یک ساعت در یک محیط نمکی، در بازه زمانی ۶ ماهه تا ۵۰ درصد مشکلات تنفسی افراد را برطرف می‌کند.

در منزل کلینیک نمک درمانی بسازید

چنانچه از وضعیت مالی خوبی برخوردار هستید ساخت اتاق نمک خصوصی می‌تواند به کاهش اتلاف وقت برای رفتن به اتاق نمکی خارج از منزل به شما کمک کند .

اگر شما راحتی و حریم شخصی را برای گرفتن درمان های تکمیلی خود در خانه ترجیح می دهید، ممکن است ساخت اتاق نمک در منزل مناسب شما باشد. به ویژه اگر به شما یا یکی از اعضای خانواده تان توصیه شده باشد که نمک درمانی به بهبود بیماریتان کمک خواهد کرد.

توصیه ما به شما اینست که قبل از هزینه کردن برای ساخت اتاق نمک خصوصی چند بار از اتاق خارج از منزلتان استفاده کنید تا ببینید به بهبود بیماریتان کمک می‌کند یا خیر؟ در صورت مشاهده اثر مثبت می‌توانید برای این امر هزینه کنید.

یادداشت

برای دور کردن استرس و استفاده از مزایای بی شمار نمک لازم نیست حتما به یک کلینیک نمک درمانی بروید!
ما به شما پیشنهاد می‌دهیم خودتان در منزل یا محل کارتان یک کلینیک نمک درمانی کوچک بسازید.

ساخت اتاق نمک

برای ساخت کلینیک نمک درمانی ارزان، باید متراز کوچکی را در نظر بگیرید و با مشاوره رایگان ما شروع به ساخت کنید.

یادداشت

تمام مصالحی که برای ساخت یک کلینیک نمک درمانی لازم دارید ما به شما می‌‌دهیم

طراحی اتاق نمک به چه شیوه‌ای است؟

برای اینکه یک اتاق نمک داشته باشید در ابتدا باید طرح آن را آماده داشته باشید و در این طرح موارد ذیل باید مشخص باشد:

 • هدف از طراحی اتاق نمک چیست و کدام کاربری مدنظر است؟
 • چه مقدار بودجه باید برای آن صرف شود؟
 • چه اندازه فضا در اختیار داریم؟

این سه پرسش اساسی راهگشای تمام مسائل و موارد بعدی خواهد بود و تعیین می‌کند که شما از کدام شیوه باید برای ساخت اتاق نمک خود استفاده کنید و در حقیقت خشت اول داستان اتاق نمک همینجاست!

در کشورمان ایران اکثرا قصد دارند که اتاق نمک را به ارزانترین شیوه به اتمام برسانند که ما برای این دسته از مشتریان نیز راهکار بسیار خوبی را داریم ولی به طور کلی توصیه می‌کنیم اتاق های نمک خود را خصوصا اگر برای کاربردهای تجاری و تفریحی است به صورت ترکیبی بسازید چرا که نتیجه نهایی بسیار جذاب خواهد بود.

ایجاد یک اتاق نمک به روش نمک پاشی طبیعتا گزینه‌ای ارزان و زیباست اما باید بدانید که از نمک مخصوص این کار باید استفاده کرد در غیر اینصورت نتیجه لازم حاصل نخواهد شد.

در ادامه روش ساخت اتاق نمک با آجرنمکی توضیح داده شده است.

یادداشت

برای آشنایی بیشتر با روش های ساخت اتاق نمک پیشنهاد می‌شود از این صفحه بازدید نمایید

ساخت غار نمک

ساخت غار نمک یا همان اتاق غار نمک نیز مانند اتاق نمک معمولی است ولی فضای داخل آن مانند یک غار طراحی شده است که با این تکنین سعی شده یک فضاسازی ذهنی برای افراد شکل بگیرد و محیط درون یک غار نمک واقعی تداعی شود.

در ادامه تعدادی از پروژه های اجرا شده توسط مجموعه هالیتو را می بینید.

ساخت اتاق نمک ساخت اتاق نمک ساخت اتاق نمک

طریقه ساخت اتاق نمک آجر نمکی

برای ساخت اتاق نمک به مصالح زیر نیاز دارید

 • آجر نمک
 • چسب نمک
 • کلوخه سنگ نمک
 • چسب نمک

در ابتدای کار اگر قصد دارید دیوار بسیار محکمتری داشته باشید، می‌توانید یک قاب چوبی بسازید و آجر نمک ها را درون قاب روی هم بچینید.

ساخت اتاق نمک

این کار مزیتی که دارد این است که دیوار شما قابلیت جابجایی خواهد داشت. علاوه بر آن می‌توانید قاب را کوچک در نظر بگیرید که به راحتی بتوانید آن را منتقل کنید.

برای چسباندن آجرها این نکته مهم است که دو سوم سطح آجر باید به چسب آغشته شود که دیوار مستحکمی داشته باشید.

یادداشت

اگر از چسب مخصوص استفاده آجر نمک استفاده نکنید، دیوار شما پس از ۶ ماه فرو خواهد ریخت

چسب نمکی که به شما داده می‌شود با گارانتی ۵ ساله است و بدون هیچ مشکلی دیوار را سرپا نگه خواهد داشت.

ساخت اتاق نمک

طبق تجربه هر یک متر تا یک و نیم متر مربع باید از یک چسب آجر نمک استفاده کنید. از کلوخه های سنگ نمک برای زیبایی اطراف اتاق استفاده کنید و پس از آن کف اتاق را با نمک مخصوص بپوشانید.

یادداشت

به سلیقه خود اتاق را نورپردازی کنید تا یون های منفی در فضای اتاق منتشر شوند و شما را متحیر کنند.

ساخت اتاق نمک

اکنون اتاق نمک شما یا بهتر بگوییم کلینیک نمک درمانی شما حاضر است. به همین آسانی شما یک کلینیک درمانی نمک ساختید و هر موقع دچار استرس و ناراحتی بودید وارد آن شوید.

یادداشت

همیشه می‌توانید برای دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان ما تماس بگیرید
۰۹۱۲۹۳۸۰۱۸۸
حسینی

هزینه ساخت اتاق نمک

برای پایین آوردن هزینه ساخت اتاق نمک باید سعی کنید متراز کوچکی را در نظر بگیرید.

از طرفی می‌توانید بجای ساخت دیوار نمک، با استفاده از آجر نمک یک یک گنبد نمکی در وسط اتاق ساخته و دور تا دور اتاق را کلوخه سنگ نمک بچینید.

ساخت اتاق نمک

یک اتاق نمک در حالت عادی حداقل ۱۰ میلیون تومان هزینه دارد ولی به شیوه گفته شده می‌توان با کمتر از ۴ میلیون تومان یک اتاق نمک بسیار زیبا ساخت.

ساخت اتاق نمک

ساخت دیوار نمک به روشی ارزان تر

یک روش دیگر برای ساخت دیوار نمک دارید که با شیوه‌های گفته شده متفاوت است و بسیار ارزان تمام خواهد شد.

در این روش با استفاده از سنگ نمک پیکوری،  اقدام به دیوار چینی کنید و پشت سنگ نمک ها را با گچ محکم کنید.

ساخت اتاق نمک

پشت سنگ های نمک را نورپردازی کنید و کف اتاق را نمک بپاشید. با استفاده از این شیوه می‌توانید با کمتر از ۲ میلیون یک اتاق نمک داشته باشید.

برای آشنایی بیشتر با انجام روش ساخت کم هزینه اتاق نمک با شماره پایین همین صفحه تماس بگیرید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید