ساخت غار نمک با سودآوری فراوان

,
ساخت غار نمک

ساخت غار نمک با سودآوری فراوان، بازگشت سرمایه در کمترین زمان، رونق کسب و کار در حدی بسیار باورنکردنی، مجموعه هالیتو تخصصی ترین و تنهاترین تیم اجرای غار نمک در ایران.

غار نمک چیست

به طور ساده اینگونه می‌توان گفت که غار نمک محیطی کاملا نمکی است که از سالیان بسیار دور در طبیعت وجود داشته و انسان آن را کشف کرده و به آن ورود پیدا کرده است.

ساخت غار نمک

غار نمک در دل کوه های نمک وجود دارد و حاصل رسوب بستن سنگ های نمک از میلیون ها سال قبل است.

آشنایی با غار نمک

در کتاب تاریخ تمدن انسان نوشته هرودت، اینگونه آورده شده است که یونانیان اولین قومی بودند که به تاثیر مستقیم غار نمک بر درمان بیماری ها پی بردند.

در آن دوره که مثل امروز نمک در حد فراوانی وجود نداشت و حتی در بعضی دوره‌ها همسنگ طلا با ارزش بود، بسیاری از کارگران در معادن نمک جهت استخراج این ماده گرانبها مشغول به کار بودند.

ساخت غار نمک

یک پزشک یونانی برای اولین بار متوجه شد در مواقعی که بیماری‌های همه گیر مانند وبا شیوع پیدا می‌کند، کارگران معادن نمک یا اصلا بیمار نمی‌شوند یا بیماری آنان به سرعت بهبود می‌یابد.

ساخت غار نمک

پس از آن بود که همه متوجه شدند نمک خاصیت ضد عفونی بسیار فراوانی دارد. به همین منظور بیمارانی را که به شدت حالشان وخیم بود برای مدتها در غار نمک می‌گذاشتند. شگفت آور اینکه پس از مدتی بیماری این افراد بهبود می‌یافت.

یادداشت

در حقیقت می‌توان گفت استفاده از غار نمکی به ده ها هزار سال قبل باز می‌گردد

ایده اولیه ساخت غار نمک

در دوره معاصر خصوصا ۳۰۰ سال اخیر و ابتدا آغاز این موج از کشورهای اروپایی بود که مانند ادوار قدیم از غار نمک برای درمان بیماری ها استفاده شود.

در شروع امر، غارهای نمکی طبیعی را به شیوه ای کنده کاری می‌کردند که بیماران بتوانند مدتی را در آنجا بیتوته کنند.

ساخت غار نمک

اما با تغییر روند زندگی و ماشینی شدن زندگی انسان، متوجه شدند که عملا امکان استفاده و اقامت چند روزه در کوه ها برای همه افراد ویا بهتر بگوییم اکثر مردم وجود ندارد.

از اینجا بود که ایده ساخت غار نمک در محیط زندگی های امروزی مطرح شد.

پیشینه ساخت غار نمکی در جهان و ایران

شاید عمر ساخت غار نمکی در دنیا به ۵۰ سال هم نرسد اما در همین مدت کوتاه، تاثیرات بیسیار شگفت آور غار نمک موجب شده همه کشورها رو به ساخت غار نمک بیاورند.

ساخت غار نمک

درمان بیماری های ریوی و تنفسی مانند آسم که یک مریضی بسیار شایع در سراسر جهان است و تاثیر مثبت و مستقیم غار نمکی بر آن، سبب گسترده شدن استفاده از این سازه طبیعی شده است.

همچنین این مطلب درباره سنگ نمک درمانی را ببینید.

ساخت غار نمک

در کشورمان ایران نیز همراه با این موج جهانی، حدود ۵ سال است که این ایده وارد شده و در برخی نقاط به شکل هر چند ضعیف و ناقص به اجرا در آمده است.

یادداشت

اکثر پروژه های اجرا شده در ایران، حاصل دیوار چینی آجر نمک است که تاثیر آن قابل انکار نیست اما غار نمک مانند شیوه مرسوم در دنیا جایی غیر از مجموعه هالیتو اجرا نشده است

طراحی و ساخت غار نمک توسط مجموعه هالیتو

برای اولین بار در ایران مجموعه هالیتو، با استفاده از تیمی بسیار هنرمند و توانا، غار نمکی را به شیوه کاملا معمول و مرسوم در دنیا، دقیقا مانند یک غار نمک طبیعی طراحی و اجرا می‌کند.

یادداشت

غار نمک طبیعی با هر ایده ای و متدی که مد نظرتان باشد اجرا خواهد شد یک فیلم از نمونه اجرا پروژه غار نمکی توسط مجموعه ما را ببینید

پروژه های اجرا شده توسط مجموعه هالیتو به جرات می‌توان گفت تک و بینظیر می‌باشند و در نوع خود بسیار جذاب و دیدنی هستند.

ساخت غار نمک

اگر شما هم مایلید در مجتمع های تفریحی، هتل، رستوران، مجتمع های بین راهی و اقامتی، مهد کودک، مدرسه، هتل بیمارستان و سایر اماکن مد نظر، یک غار نمک داشته باشید با ما تماس بگیرید.

یادداشت

غار نمک یک سرمایه گذاری بلند مدت است و بازگشت سرمایه آن بسیار سریع و فرواان است

ساخت غار نمک علاوه بر رونق دادن به کسب و کار شما، خواص درمانی فوق العاده زیادی دارد که با استفاده صحیح، علاوه بر درمان بیماری ها و یاری رساندن به بیماران می‌توانید سود بسیار زیادی از این طریق کسب کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید