کارخانه تولید نمک تصفیه شده یددار تبلور مجدد

,
نمک تصفیه شده

کارخانه تولید نمک تصفیه شده یددار، نمک تبلور مجدد خوراکی، صادرات نمک خوراکی با ید ۶۰ به عراق، قیمت نمک تبلور مجدد یددار و بدون ید با کیسه ۲۵ کیلویی، جهت استعلام قیمت تماس بگیرید.

امروزه بر سر مصرف انواع نمک ها دیدگاه های مختلفی وجود دارد به طوری که برخی استفاده از نمک تصفیه شده را توصیه و برخی دیگر تاکید بر مصرف نمک های طبیعی دارند. از همین رو لازم است در این مطلب به بررسی بیشتر این موضوع و آشنایی با خواص هر یک پرداخت.

نمک یددار چیست؟

نمک یددار به عنوان نوعی نمک تصفیه شده خوراکی شناخته می شود که از این جهت به آن تصفیه شده می گویند که، تمام ناخالصی های آن از بین رفته و نمکی کاملا بهداشتی می باشد. این نوع نمک ها به دلیل خلوص بالایی که دارند میزان ید را به مدت بیشتری در خود ذخیره می کنند و از این جهت نمک مناسب تری می باشند. امروزه یددار کردن نمک های خوراکی به عنوان یکی از بهترین روش ها برای یدرسانی به بدن در بسیاری از کشور های جهان شناخته می شود.

حال این که چرا باید از نمک تصفیه شده یددار استفاده کرد را می توان این گونه توضیح داد که همان طور که می دانید میزان ید موجود در منابع غذایی حیوانی و گیاهی برای تامین ید مورد نیاز برای بدن کافی نیست. از همین جهت باید این کمبود را به گونه ای جبران کرد که استفاده از نمک های یددار به عنوان یکی از راه حل های در نظر گرفته شده برای این موضوع می باشد.

نمک تصفیه شده

نمک طبیعی چیست؟

از نمک تصفیه شده که بگذریم یکی دیگر از انواع نمک، نمک طبیعی می باشد که به عنوان یکی از ضروری ترین مواد غذایی برای بدن شناخته می شود. طبیعت این نوع نمک گرم و خشک است و به عنوان اصلاح کننده غذا مورد استفاده قرار می گیرد.

البته ذکر این نکته نیز ضروری است که نمک های طبیعی به عنوان نمک های تصفیه نشده شناخته می شوند. به همین دلیل دارای انواع فلزات سنگین و ماده ی خطرناکی به نام آرسنیک می باشد که مصرف این ماده به مرور زمان می تواند باعث سرطان شود.

نمک تصفیه شده

کارخانه تولید نمک تصفیه شده

با توجه به این که ذخایر فراوانی از نمک در شهر های مختلف ایران به خصوص در شهر سمنان وجود دارد می توان شاهد تعداد زیادی از کارخانه های تولید نمک تصفیه شده بود که به تولید این ماده غذایی می پردازند. در واقع کاری که در این کارخانه ها انجام می گیرد.

نمک تصفیه شده

به این شکل است که انواع سنگ نمک از معادن استخراج شده و پس از طی عملیات مختلف در کارخانه های نمک طعام تصفیه شده تولید می شود. ورود سنگ های نمک به کارخانه ها از این جهت است که همان طور که گفته شد این نمک ها حاوی مقدار زیادی ناخالصی هستند که می توانند برای سلامتی بدن مضر باشند. از همین رو لازم است در کارخانه ها تمام این مواد مضر جداسازی شوند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید