بزرگترین صادر کننده سنگ نمک صورتی در ایران

سنگ نمک صورتی

بزرگترین صادر کننده سنگ نمک صورتی در ایران، فروش سنگ نمک صورتی، نمک قرمز ایران، نمک سنگ صورتی گرمسار، برای اطلاع از قیمت نمک صورتی صادراتی تماس بگیرید.

سنگ نمک بیشتر به صورت رنگ سفید در اطراف ما قرار دارد ، شاید حتی بسیاری از ما تا بحال سنگ نمک را به رنگ های دیگر ندیده باشیم

اما باید بگویم سنگ نمک به صورت رنگ های متنوع و بسیار زیبایی وجود دارد که ما در کشور عزیزمان ایران منابع محدود از این این نمک های خاص داریم .

سنگ نمک صورتی

فروش سنگ نمک صورتی

از این رنگ های ویژه می توان به سنگ نمک صورتی ، سنگ نمک قرمز ، سنگ نمک آبی و سنگ نمک سیاه اشاره کرد.

هرکدام از این نمک ها  دارای خواص درمانی مخصوص به خود و طعم ویژه ای هستند اما اغلب به دلیل زیبایی خاصشان مورد توجه قرار می گیرند و در ساخت وسایل تزیینی بکار می روند.

بزرگترین تولید کننده سنگ نمک صورتی در دنیا کشور پاکستان است که آن را از منطقه پنجاب واقع در کوه های هیمالیا استخراج میکند .

اما همانطور که اشاره کردیم ایران نیز منابع محدودی از سنگ نمک صورتی دارد که یکی از مناطقی که دارای این سنگ نمک است شهر گرمسار است.

نود و هشت درصد از سنگ نمک صورتی از سدیم و کلر تشکیل شده و دو درصد دیگر آن از کلسیم ، روی ، آهن و مس تشکیل شده است.

دلیل رنگ خاص این سنگ نمک عناصر موجود در آن دو درصد به ویژه آهن است که باعث مزه و خواص ویژه ای نیز شده است.

سنگ نمک قرمز آهن بیشتری نسبت به سنگ نمک صورتی دارد به همین علت این تفاوت رنگ ایجاده شده است

سنگ نمک صورتی

خواص نمک صورتی ایران

با این که این نمک اغلب جنبه زینتی دارد اما خواص درمانی آن را نمی توان  نادیده گرفت ، از خواص نمک صورتی ایران میتوان به تقویت سیستم عصبی بدن در انتقال پیام ، تقویت مو و جلوگیری از ریزش آن همچنین درمان کم خونی و افسردگی و علاوه بر اینها به استفاده آن در تسکین درد ها اشاره کرد.

سنگ نمک صورتی

صادرات سنگ نمک صورتی ایران

سنگ نمک صورتی به دلیل کمیاب بودن خواستار های زیادی از دیگر کشور ها به خصوص کشور های اروپایی و آمریکایی دارد که باعث می شود بازار صادرات آن بسیار پر رونق باشد و ایران می تواند علاوه بر تامین سنگ نمک مورد نیاز داخلی درآمد بسیار خوبی از صادرات آن داشته باشد.

همانطور که پاکستان ارزآوری بسیار خوبی از این طریق دارد لازم به ذکر است سنگ نمک صورتی ایران به خوبی و کیفیت سنگ نمک کوه های هیمالیا است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید