سنگ نمک سختی گیر تحویل بسیار سریع تهران

سنگ نمک سختی گیر

سنگ نمک سختی گیر تحویل بسیار سریع تهران، هزینه حمل رایگان، برای احیای رزین ، دیگ بخار و بویلر ، تصفیه آب ، رسوب زدایی از موتورخانه ، شستشوی استخر و سایر مصارف در شهر تهران، برای سفارش سنگ نمک سختی گیر و تحویل در محل با شماره پایین همین صفحه تماس بگیرید.

کدام سنگ نمک سختی گیر مناسب است؟

البته برای استفاده بهینه از سنگ نمک و بسته به میزان رسوب گرفته شده در تاسیسات باید از سنگ نمک بدون کلسیم استفاده کنید. برای این مورد به طور رایگان از همکاران ما مشاوره دریافت کنید.

به دلیل تفاوت قیمت سنگ نمک سختی گیر ممتاز و معمولی ممکن است مجموعه شما نیاز به استفاده از سنگ نمک سختی گیر ممتاز نداشته باشد و در نتیجه نیاز به پرداخت هزینه بیشتر نخواهید داشت.

سنگ نمک سختی گیر

[box type=”success” align=”” class=”” width=””]برای دریافت مشاوره رایگان با همکاران ما تماس بگیرید
۰۹۱۲۹۳۸۰۱۸۸
حسینی[/box]

آب سخت چه آبی است؟

به طور خلاصه آبی که حاوی فلزات روی، منگنز، آهن، منیزیم و کلسیم باشد را آب سخت می‌نامند.

بیشترین دلیل سختی آب وجود یونهای کلسیم و منیزیم است و به علت وجود همین عناصر، سختی آب در مناطق کویری و خشک بیشتر است.

از آنجا که در بسیاری از مناطق کشورمان ایران کم آبی وجود دارد در نتیجه سختی آب نیز بالاست و به طور کل در مناطقی که خاک آن آهک بیشتری داشته باشد سختی آب نیز بالاتر است.

سنگ نمک سختی گیر

به آبی که دارای ترکیبات کلسیم و غیره باشد آب سخت می‌گویند که معایب بسیاری را در پی دارد و باعث کاهش بازدهی در کارخانجاتی که برای تولید محصولات خود با آب سر و کار دارند مانند نساجی و رنگرزی می‌شود بنابراین لازم است که این املاح از آب جدا شوند.

تفاوت آب سخت و آب نرم

اگر بخواهیم تفاوت آب سخت و آب نرم را با یک مثال ساده بیان کنیم در بسیاری از شهرهای ایران که سختی آب بالاست از دستگاه‌های تصفیه آب خانگی استفاده می‌کنند.

آب تصفیه شده در اصل همان آب نرم است و آبی که تصفیه نشده آب سخت است که تفاوت آنها بسیار زیاد است.

سنگ نمک سختی گیر

همانطور که دستگاه‌های تصفیه خانگی هر ۶ ماه باید فیلترهای آن تعویض شود موتورخانه ها، تصفیه خانه ها، استخرها، دیگهای بخار و رزینها نیز برای عملکرد مناسب در بازه های زمانی مشخص نیاز به عملیات سختی گیری و رسوب زدایی خواهند داشت.

مضرات آب سخت برای انسان

آب سخت به دلیل اینکه کلسیم فراوانی دارد برای کلیه‌ها بسیار مضر است. کلسیم موجود در آب سخت، به مرور زمان کلیه‌ها را سنگ ساز می‌کند.

اگر کلیه فردی سنگ ساز باشد و آب سخت مصرف کند میزان تولید سنگ کلیه فرد خیلی بیشتر خواهد شد.

 تولید سنگ مثانه یکی دیگر از ضررهایی است که آب سخت به بدن انسان وارد می‌کند.

همچنین پس از شستن ظرفها متوجه می‌شود که ظروف به خوبی تمیز نمی‌شوند و یا اطراف ظرفشویی سفیدک می‌زند که همگی اثرات آب سخت است.

سنگ نمک سختی گیر

مضرات آب سخت برای مصارف خوراکی

  • آب سخت مزه طبیعی آب را ندارد
  • اگر با آب سخت اقدام به پخت و پز کنید علاوه بر بی مزه بودن غذایتان، دیرتر نیز آماده خواهد شد
  • چای درست شده با آب سخت بسیار بی مزه خواهد بود
  • مواد شوینده در آب سخت به خوبی حل نخواهند شد و به خوبی کف نمی‌کنند
  • وسایل شسته شده با آب سخت به خوبی تمیز نخواهند شد

سنگ نمک سختی گیر

مضرات آب سخت برای موتورخانه ها، تصفیه خانه ها، دیگ بخار

آب سخت سبب ایجاد رسوب در تاسیسات سرمایشی و گرمایشی خواهد شد.

به دلیل جریان داشتن آب سخت درون لوله‌ها، به مرور جداره آنها رسوب می‌بندد که همین امر سبب می‌شود تاسیسات به درستی کار نکنند.

رسوب بستن درون لوله و اتصالات سبب می شود که علاوه بر اینکه دستگاه درست کار نکند مزه آب نیز تغییر کند.

سنگ نمک سختی گیر

اگر به موقع عملیات رسوب زدایی انجام نگیرد به مرور موتورخانه ها و تصفیه خانه ها از کار خواهند افتاد. همانطور که در بالا نیز گفته شد آب سخت سبب مختل شدن زندگی خواهد شد.

همچنین استفاده از آب سخت برای دیگ بخار باعث رسوب بستن جداره دیگ بخار خواهد شد. اگر عملیات نرم کردن آب صورت نگیرد محصول خروجی از دیگ بخار بسیار بی کیفیت خواهد بود.

سنگ نمک سختی گیر

عملیات رسوب زدایی و نرم کردن آب

با توجه به توضیحات گفته شده عملیات رسوب زدایی و نرم کردن آب بسیار مهم است. برای این کار از مواد مختلفی می‌توان استفاده کرد.

مواد رسوب‌زدای موجود در بازار دارای مواد شیمیایی هستند که پس از مدتی سبب از کار افتادن دستگاه‌ها خواهد شد.

سنگ نمک یک رسوب زدای کاملا طبیعی است که نه تنها هیچ آسیبی به مجموعه وارد نخواهد کرد بلکه رسوبات را به کلی از بین خواهد برد.

سنگ نمک سختی گیر

[box type=”success” align=”” class=”” width=””]سنگ نمک بر خلاف رسوب زداهای بازار هیچ آسیبی به تاسیسات وارد نمی‌کند. سنگ نمک یک رسوب‌زدای کاملا طبیعی است[/box]

قیمت سنگ نمک سختی گیر

قیمت سنگ نمک سختی گیر بر اساس کیفیت سنگ نمک و تناژ سفارش متفاوت است.

سنگ نمک سختی گیر سنگ نمک سختی گیر

فروش نمک سختی گیر تبلور مجدد

امروزه همه آپارتمانها از دستگاه‌های سختی گیر رزینی در واحد موتورخانه استفاده می‌کنند چرا که بدون دستگاه سختی گیر، آب سخت به طور مستفیم وارد تاسیسات شده که خود ضربه بزرگی برای لوازمی است که با آب سر و کار دارند.

سختی گیرها همگی دارای رزین هستند که سختی آب را جذب می‌کنند ولی پس از مدت کوتاهی به دلیل استفاده مداوم رسوب می‌بندند و نمی‌توانند سختی آب را بگیرند و پس از آن آب سخت وارد مدار می‌شود که بسیار خطرناک است.

سنگ نمک سختی گیر

به همین جهت برای رفع مشکل رسوب و گرفتگی رزین و لوله های آب و آسیب های احتمالی به سیستم های گرمایشی و سرمایشی و همچنین طعم زدایی از آب، از سنگ نمک سختی گیر استفاده می‌شود.

سدیم موجود در سنگ نمک باعث از بین رفتن رسوبات داخل لوله ها شده و از نظر بهداشتی برای سلامتی انسان اهمیت بسزایی دارد چرا که سنگ نمک نوعی احیا کننده طبیعی است که باعث حفظ سلامتی افراد می‌شود.

سنگ نمک سختی گیر

همانطور که گفته شد دستگاه های سختی گیر رزینی در صنایع مختلف، عمل تبادل یونی سدیم را انجام می‌دهند و عوامل سختی آب را از آن جدا می‌کنند و  در کنار دستگاه سختی گیر منبع سنگ نمک سختی گیر وجود دارد که توسط لوله به منبع سختی گیر متصل می‌شود و رسوبات را از آب جدا می‌کند.

معرفی نمک احیای رزین با خلوص بالا

بهترین نمک که مخصوص احیای رزین است نمک تبلور مجدد و سنگ نمک اعلاست چرا که هر دو دارای خلوص بالاتر از ۹۹٫۲ درصد هستند و کمترین میزان کلسیم و منیزیم را دارند که در علم شیمی صفر تلقی می‌شود و می‌توان از ان صرف نظر کرد.

مجتمع های مسکونی و علی الخصوص مجتمع های صنعتی که محصولی را تولید می‌کنند باید به طور جدی به فکر احیا کردن رزین های خود به صورت روزانه و مداوم باشند چرا که آب سخت به محض ورود به دیگ بخار سبب افت کیفیت محصول می‌شود.

سنگ نمک سختی گیر

در مجتمع های صنعتی که متاسفانه کارشناس تاسیسات آگاهی لازم را ندارد و صرفا جهت راحتی کار خود از هر نوع نمکی استفاده می‌کند ولی اگر صاحب کارخانه هستید باید بدانید هر نمکی به جز نمک تبلور مجدد و سنگ نمک اعلا برای احیای رزین مردود است.

بهترین نمک سختی گیر آب کدام است؟

برای اینکه بتوانید به راحتی نمک و یا سنگ نمک متناسب با سیستم تاسیسات خود را انتخاب کنید از جدول زیر استفاده کنید.

سنگ نمک سختی گیر

خرید سنگ نمک سختی گیر

برای خرید سنگ نمک سختی گیری همانطور که گفته شد مهمترین نکته بدون کلسیم بودن سنگ نمک است.

لازم به توضیح است جهت رزین ها و دیگ های بخار که حسیاست بسیار بالایی در فرآیند تصفیه آب دارند باید از سنگ نمک سختی گیری استفاده شود که شامل سنگ نمک ممتاز که درصد کلسیم آن نزدیک به صفر است و یا سنگ نمک درجه یک که حاوی مقدار کمی کلسیم است.

سنگ نمک سختی گیر

آب دارای ترکیبات و املاح زیادی از جمله آهک،کلسیم، آهن و منیزیم می باشد که باعث ته نشین شدن رسوبات در تاسیسات خانگی و صنعتی و لوله‌های آب می‌شود.

ترکیبات و املاح موجود در آب باعث کاهش کارایی لوله ها و هدر رفتن انرژی در سیستم های گرمایشی و سرمایشی می‌شود که لازم است برای جلوگیری از آن از سنگ نمک سختی گیر استفاده کرد.

[box type=”success” align=”” class=”” width=””]امکان ارسال سفارشات به صورت فله و بسته بندی وجود دارد[/box]

سنگ نمک جهت تحویل به صورت فله و یا بسته بندی بنا به سفارش خریدار وجود دارد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید