فروش سنگ نمک صادراتی

,
سنگ نمک صادراتی

فروش سنگ نمک صادراتی، سنگ نمک قرمز، نارنجی و آبی، صادرات نمک خوراکی و نمک صنعتی، بسته بندی ۵۰ کیلویی و جامبو بگ، ارائه گواهی بهداشت جهت کشور مقصد، ارائه کمترین نرخ حمل دریایی و زمینی.

میزان استخراج سنگ نمک

به نظر شما، میزان تناژ استخراج سنگ نمک از معادن، در حدی است که بخشی از آن صادر گردد؟ معدن سنگ نمک، در تمامی کشورها وجود دارد. بسته به اینکه تعداد معادن سنگ نمک در هر منطقه چقدر است، میزان استخراج سنگ نمک هر یک از آن ها، مقادیر مختلفی را به خود اختصاص می‌دهد.

سنگ نمک صادراتی

اگر به لیست کشور های تولید کننده سنگ نمک دقت کنید، متوجه می شوید که ایران جزو ۲۰ کشور اول این لیست قرار گرفته است. پس به عبارتی، ایران می تواند یکی از قطب های اصلی تولید سنگ نمک در بازار جهانی به شمار رود.

سنگ نمک صادراتیمیزان تولید سالانه نمک در دنیا

در شهرهای مختلف ایران، معادن سنگ نمک وجود دارد. اما کیفیت، میزان خلوص و مسائلی از این دست که جزو گزینه‌های مرتبط با سنگ نمک می‌باشد، در تمامی مناطق یکسان نبوده و با توجه به شرایط متفاوت، سبب شده تا سنگ نمک های گوناگونی به دست آید.
یکی از شهرهای ایران که سنگ نمک مرغوب از آن استخراج می‌شود و علاوه بر تامین بازار داخلی، نیاز بازار جهانی را به بهترین نحو پاسخ می دهد، شهر گرمسار واقع در استان سمنان است.

سنگ نمک صادراتی

معدن سنگ نمک گرمسار

گرمسار که یکی از شهر های استان سمنان می‌باشد و دارای بهترین و وسیع‌ترین معادن سنگ نمک در ایران است. به دلیل مرغوبیت بالای سنگ نمک استخراجی از معادن سنگ نمک گرمسار، از این نوع سنگ نمک در بازار جهانی، به عنوان بهترین سنگ نمک یاد می‌کنند.
بیشترین استفاده از سنگ نمک گرمسار، تولید نمک خوراکی می‌باشد. زیرا درصد خلوص سنگ نمک گرمسار بسیار بالا بوده و به کارگیری آن در صنعت خوراکی بسیار به صرفه است.

سنگ نمک صادراتی

فروش نمک خوراکی گرمسار

امروزه خرید و فروش نمک خوراکی بسیار بیش از پیش حائز اهمیت است چرا که این ماده خوراکی در تمامی غذاها مورد استفاده قرار می‌گیرد و در واقع جزء تفکیک ناپذیر غذای روزانه بشر به شمار می‌آید.

نمک علاوه بر اینکه استفاده خوراکی دارد در واقع در بسیاری از موارد دیگر هم مورد استفاده قرار می‌گیرد امروزه استفاده از نمک و سنگ نمک علاوه بر مصارف خوراکی برای تهیه انواع آباژورهای تزئینی و همچنین نما هم مورد استفاده قرار می‌گیرد و ایران هم دارای معادن بسیاری است که بهترین معادن آن در استان سمنان و شهر گرمسار واقع شده است.

سنگ نمک صادراتی

نمک از متنوع ترین مواد خام و پایه‌ای است که از جمله اجزای جدایی ناپذیر صنعتی است و در کنار کاربرد های مختلفی که برای نمک خام به شمار می‌آید می‌توان به کاربردهای خوراکی آن اشاره کرد که در نهایت بی حد و اندازه هستند.

فروش نمک خوراکی و همچنین سنگ نمک یکی از شایع ترین موارد است از جمله این استفاده ها می‌توان در رنگرزی نخ و پارچه، شیشه های براق، پلاستیک های مدرن، شوینده ها، سرامیک ها، چرم طبیعی ، محصولات سلولزی ، فرآورده های دارویی و آرایشی اشاره کرد.

به دلیل تنوع کاربرد نمک، در تولید آن نیز چندین مدل تقسیم بندی وجود دارد از جمله تقسیم بندی های رایج نمک خوراکی می‌توان به نمک یددار و بدون ید تقسیم کرد همچنین نمک های مختلفی هم برای خوراک دام ها ارائه می‌شود که از نوع یددار و بدون ید هستند.

سنگ نمک صادراتی

یادداشت

ایران در زمینه فروش نمک خوراکی توانسته است خدمات بسیاری را به کشورهای همسایه بدهد ولی لازم است استاندارد نمک های صادراتی بسیار بالا باشد و این نکته ای است که برخی تولید کنندگان به آن توجه کافی نمی‌کنند

خواص سنگ نمک گرمسار

سنگ نمک گرمسار خالص ترین شکل نمک است که در تولید آن هیچ گونه مواد فرآوری شده، شیمیایی و مواد آلوده کننده محیط زیست به کار برده نشده است. از ۸۴ تا ۹۲ عنصر مورد نیاز بدن از جمله پتاسیم، آهن، کلسیم، روی، منیزیم، مس و … در سنگ نمک گرمسار موجود است البته نکته‌ای که وجود دارد این است که خواص گفته شده در سنگ نمک های مختلفی وجود یافته است به طور مثال سنگ نمک آبی پتاسیم بالا و سنگ نمک قرمز آهن فراوانی دارد.

سنگ نمک صادراتی

مهمترین مزایای مصرف سنگ نمک گرمسار عبارتند از:

۱-بهبود هضم غذا: یکی از مهمترین مزایای مصرف سنگ نمک، بهبود هضم غذا است. از سنگ نمک به عنوان یک راه طبیعی برای درمان درد و نارحتی‌های معده استفاده می‌شود.

۲-افزایش متابولیسم بدن: متابولیسم به مجموعه ای از واکنش‌های شیمیایی در بدن گفته می‌شود که در صورتی که افزایش و بهبود یابد، سلامت سلول‌های بدن حفظ و ارتقا می‌یابد. همچنین با افزایش سوخت و ساز، شاهد کاهش وزن و تناسب اندام خواهید بود.

۳- تعادل فشار خون: برای افراد دارای فشار خون بالا، استفاده از سنگ نمک به جای نمک به دلیل داشتن پتاسیم زیاد باعث تعادل فشار خون می‌شود.

۴-تقویت سیستم ایمنی بدن: مواد معدنی بی شمار موجود در سنگ نمک، با تقویت سیستم ایمنی بدن و از بین بردن باکتری‌های بیماری زا، از ابتلای افراد به انواع مختلف بیماری‌ها جلوگیری می‌کند.

۵-درمان سینوزیت: برای افرادی که دچار دردهای سینوسی در قسمت گلو، بینی، سر و لوزه‌ها به خاطر ابتلا به سینوزیت هستند، سنگ نمک آنها را درمان می‌کند. می‌توانید سنگ نمک را در آب گرم حل کنید و از بخور آن استفاده کنید.

۶-بهبود خواب: بر طبق نظر پزشکان بدن برای ریکاوری مناسب اعضای بدن و بهبود عملکرد آنها به روزی ۸ ساعت خواب برای استراحت نیاز دارد. سنگ نمک دارای ترکیباتی است که برای افرادی که دارای مشکلات کم خوابی و بی خوابی هستند، این مشکل آنها را حل می‌کند.

۷-تصفیه هوا: ترکیبات معدنی و مفید موجود سنگ نمک در صورت تبخیر می‌تواند هوای منزل را از وجود گازهای سمی، مواد آلرژی زا و آلودگی موجود در آن تصفیه و هوایی پاک و تمیز برای استشمام اعضای خانه فراهم کند.

یادداشت

سنگ نمک درمانی گرمسار مخصوص تولید آجر نمک و سنگ نمک تزیینی برای تصفیه هوا فوق العاده است

سنگ نمک صنعتی صادراتی

به دلیل اینکه سنگ نمک صنعتی که به استفاده کارخانه‌های تولیدی در می‌آید، کیفیت و درصد خلوص چندان بالایی ندارد و به همین دلیل است که نام صنعتی را به خود گرفته است.
البته علاوه بر اینکه از معدن سنگ نمک گرمسار، بخش اعظمی از سنگ نمک مصرفی در صنایع مختلف و همچنین تولید نمک خوراکی تامین می‌شود، دارای جاذبه های توریستی هم می‌باشد و سالانه تعداد زیادی ایرانی و توریستهای خارجی به این منطقه سفر کرده تا معادن سنگ نمک گرمسار را دیده و از زیبایی‌های آن لذت ببرند.

سنگ نمک صادراتی

از جمله سنگ نمک هایی که از معادن گرمسار استخراج شده و صادراتی محسوب می‌شوند، می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

  1. سنگ نمک سفید
  2. سنگ نمک آبی رنگ
  3. سنگ نمک های رگه ای

سنگ نمک صادراتی

سنگ نمک صادراتی دام

یکی از سنگ نمکهای بسیار پرطرفدار جهت صادرات، سنگ نمک دام است چرا که در سایر کشورها سنگ نمک به صورت قالبی و برش خورده برای دام استفاده می‌شود. در کشورمان جهت پایین آوردن هزینه‌ها سنگ نمک به صورت فله مورد استفاده قرار می‌گیرد.

سنگ نمک صادراتی

صادرات نمک خوراکی

یکی دیگر از نمکهای بسیار پر مشتری جهت صادرات، نمک خوراکی است. اکثر کشورهای اطراف ایران به دلیل نداشتن منابع نمک، احتیاج به واردات نمک دارند. به همین دلیل مقادیر زیادی نمک خوراکی سالانه به کشورهای اطراف ایران صادر می‌گردد.

کشورهای حوزه خلیج فارس، عمان، عراق، افغانستان، آذربایجان و گرجستان از مقاصد اصلی صادرات نمک ایران است.

سنگ نمک صادراتی

صادرات سنگ نمک گرمسار

همانطور که در بخش قبلی گفته شد، میزان تناژ استخراج سنگ نمک از معدن گرمسار، بسیار بالا می‌باشد. بیش از ۷۰ درصد از نمک ایران در گرمسار تولید می‌شود. بخشی از آن نیاز بازار داخلی را پاسخ داده و بخش دیگر به کشورهای مختلف صادر می‌شود.

صادرات سنگ نمک از ایران به کشور های مختلف، می‌تواند ایران را در زمینه تولید سنگ نمک در بازار جهانی، مطرح نماید. از طرفی، درآمد ناشی از صادرات سنگ نمک به کشور های خارجی، می تواند به ارز آوری کمک زیادی نماید.

سنگ نمک صادراتی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید