فروش بهترین سنگ نمک خوراکی گرمسار

,
سنگ نمک خوراکی

آیا می‌دانید بهترین سنگ نمک خوراکی متعلق به کجاست؟ کارخانه‌های تولید نمک از کدام سنگ نمک استفاده می‌کنند؟ مناسب‌ترین قیمت سنگ نمک را از کجا می‌توان تهیه کرد؟ بازار سنگ نمک ایران بهترین نوع سنگ نمک خوراکی گرمسار را با مناسب‌ترین قیمت عرضه می‌کند.

یادداشت

عرضه بهترین نوع سنگ نمک خوراکی گرمسار با مناسبترین قیمت

آیا سنگ نمک خوراکی است؟

سنگ نمک خوراکی است یا نه؟ برای پاسخ به این سوال باید گفت که یکی از منابع تولید نمک خوراکی، سنگ نمک است در نتیجه سنگ نمک خوراکی است اما هر سنگ نمکی مناسب تولید نمک نیست.

سنگ نمک خوراکی

تهیه نمک از سنگ نمک، شرایط خاص و ویژه خود را دارد. به طور مثال، سنگ نمکی مناسب برای تهیه نمک خوراکی می‌باشد که درصد خلوص بسیار بالایی داشته باشد و میزان وجود ناخالصی‌ها در آن اندک و ناچیز باشد. اصطلاحا به این نوع از سنگ نمک، سنگ نمک ممتاز گفته می‌شود.

یادداشت

سنگ نمک اصلی ترین منبع تولید نمک است. برای این منظور از سنگ نمک ممتاز با خلوص بالا استفاده می‌شود

نمک خوراکی چگونه تهیه می‌شود؟

برای اینکه سنگ نمک های خوراکی را تبدیل به نمک خوراکی کنند از روش تبلور مجدد استفاده می‌شود. در این روش که طبق استانداردهای ارائه شده از سوی وزرات بهداشت انجام می‌گیرد مراحل انجام کار به شکل زیر است.

 1. ابتدا سنگ نمک را کاملا خرد می‌کنند
 2. سپس سنگ نمک خرد شده را وارد آب می‌کنند و محلول غلیظ آب نمک تشکیل می‌شود
 3. به محلول ایجاد شده برخی مواد شیمیایی اضافه شده تا املاح کلسیم و منیزیم ته نشین شود
 4. در این مرحله ید نیز اضافه می‌کنند
 5. پس از عبور این محلول از فیلترهای بسیار ریز شنی مواد محلول اضافی گرفته می‌شود
 6. بعد از آن که محلول از صافی عبور کرد در یک دمای بسیار گرم تبخیر می‌شود
 7. کریستالهای به جا مانده همان نمک خوراکی است

به این روش تبدیل سنگ نمک به نمک خوراکی همانطور که گفته شد تبلور مجدد می‌گویند.  لازم به ذکر است که بعضی از انواع نمک تبلور مجدد برای اینکه خلوص بالاتری داشته باشد و رنگ آن روشن‌تر شود این عملیات دوباره روی آن تکرار می‌شود.

سنگ نمک خوراکی

 

ویژگی اصلی سنگ نمک برای تبدیل به نمک خوراکی

همانطور که می دانید، سنگ نمک ترکیبی از دو عنصر سدیم و کلر می‌باشد که این دو عنصر با هم ترکیبات یونی برقرار کرده و بلور های سنگ نمک را تشکیل داده‌اند.

سنگ نمک خوراکی که با عنوان سنگ نمک طعام نیز در بازار فروش شناخته می‌شود، ویژگی‌های خاص خود را دارد که در زیر به دو مورد از مهمترین آنها اشاره خواهد شد:

 • دارای درصد خلوص بالایی بوده و این درصد حتی می‌تواند تا ۹۹٫۲ درصد هم برسد.
 • علاوه بر سدیم و کلر، مواد مغذی دیگری از قبیل کلسیم، منیزیم، منگنز و غیره را شامل می‌شود که هر یک از این مواد می‌تواند به نحوی برای بدن مفید واقع شوند.

سنگ نمک خوراکی

 

خواص سنگ نمک خوراکی

خواص سنگ نمک از زمان های دور تا به امروز بر همگان آشکار است. به طور مثال، افرادی که دچار مسمومیت‌های غذایی شده بودند، با استفاده از مخلوط سنگ نمک و شیر گاو، می‌توانستند بیماری خود را بهبود ببخشند.
البته خواص سنگ نمک در صورتی می‌تواند هویدا شود که از بهترین سنگ نمک خوراکی استفاده شود. مصرف سنگ نمک با درصد خلوص پایین که مناسب برای خوراکی و طعام نمی‌باشد، نمی تواند خواص درمانی داشته باشد و حتی ممکن است خود سبب بیماری شود.

یادداشت

توسط سنگ نمک طبیعی بسیاری از مشکلات و بیماریها را می‌توان درمان کرد. مشاوره با یک متخصص طب سنتی در این زمینه مفید است

سنگ نمک خوراکی از کجا تهیه می‌شود؟

برخی از شهرهای ایران دارای معادن سنگ نمک هستند و طبیعتا در آنجا سنگ نمک های خوراکی نیز یافت می‌شود. اما بهترین نوع این سنگ نمک که تقریبا مورد استفاده تمامی کارخانه‌های تولید نمک می‌باشد سنگ نمک خوراکی گرمسار است.

سنگ نمک های خوراکی گرمسار در نوع ممتاز آن حتی بدون عملیات تصفیه و تبلور مجدد، دارای خلوصی بالای ۹۹ درصد می‌باشد که در نوع خود بینظیر است. سنگ نمک گرمسار کاملا بلوری و خوراکی است و همین موضوع سبب شده بیش از ۷۰ درصد از سنگ نمک ایران از معادن شهر گرمسار تهیه شود.

سنگ نمک خوراکی

قیمت سنگ نمک خوراکی

قیمت سنگ نمک خوراکی بر اساس مسائل مختلف می‌تواند قیمت‌های گوناگونی در بازار فروش داشته باشد. از موضوعات تاثیرگذار بر قیمت سنگ نمک خوراکی در بازار فروش، می‌توان موارد زیر را نام برد:

 • میزان درصد خلوص
 • مقدار عرضه و استخراج
 • کمیاب بودن سنگ نمک خوراکی
 • میزان تقاضا برای سنگ نمک خوراکی در بازار فروش
 • حمل و نقل

برای مشاهده قیمت نمک خوراکی این صفحه را ببینید.

یادداشت

نمک خوراکی در دو کیفیت متفاوت و به صورت یددار و بدون ید بنا به نیاز مشتری عرضه می‌گردد

خرید سنگ نمک خوراکی

شما اگر قصد خرید سنگ نمک خوراکی را دارید و می‌خواهید پیرامون قیمت آن اطلاعاتی به دست آورید سایت بازار سنگ نمک ایران می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. مجموعه ما با داشتن معادن متعدد در شهر گرمسار(قطب سنگ نمک ایران) بهترین سنگ نمک خوراکی گرمسار را با مناسبترین قیمت در اختیار شما خواهد گذاشت.

 

سنگ نمک خوراکی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید