فروش سنگ نمک رنگی آبی ، صورتی ، قرمز

, ,
سنگ نمک رنگی

فروش سنگ نمک رنگی در رنگها و اندازه‌های متنوع جهت مصارف خوراکی و ساخت اشیاء تزئینی موجود می‌باشد. برای آشنایی با انواع سنگ نمک رنگی و خرید بهترین نوع نمک های رنگی ادامه مطلب را مطالعه فرمایید.

انواع سنگ نمک های رنگی

سنگ نمک دارای رنگهای متنوعی است که هر کدام از این سنگ نمکها بر اساس رنگشان دارای خاصیتی متفاوت است. برخی از مهمترین انواع سنگ نمک رنگی طبیعی به قرار زیر است:

 • سنگ نمک قرمز
 • سنگ نمک صورتی
 • سنگ نمک آبی
 • سنگ نمک سفید

سنگ نمک رنگی

سنگ نمک قرمز رنگ: این سنگ نمک در معادن کوه‌های هیمالیا یافت می‌شود. میزان آهن این نمک بسیار بالاست و جهت مصرف خوراکی استفاده می‌شود.

سنگ نمک صورتی: این نمک به اسم نمک صورتی هیمالیا نیز شناخته می‌شود. نمک صورتی نیز مانند نمک قرمز رنگ از رشته کوه‌های هیمالیا به دست می‌آید. مبدا اصلی آن کشور پاکستان است.

[box type=”success” align=”” class=”” width=””]مبدا اصلی استخراج نمک صورتی و نمک قرمز رشته کوههای هیمالیا درکشور پاکستان است[/box]

برای اطلاعات بیشتر در خصوص سنگ نمک هیمالیا این صفحه را نیز ببینید.

سنگ نمک آبی: سنگ نمک آبی که به اسم Persian Blue Salt در بازارهای جهانی معروف است نمکی فوق العاده کمیاب و نادر است. این نمک فقط در ایران و منطقه گرمسار یافت می شود.

سنگ نمک آبی سمنان به دلیل نایاب بودن اغلب دارای قیمت بسیار بالایی است. برای اطلاعات بیشتر در خصوص سنگ نمک آبی سمنان اینجا را ببینید.

[box type=”success” align=”” class=”” width=””]مقصد اصلی صادرات سنگ نمک های آبی رنگ کشورهای اروپایی است[/box]

سنگ نمک سفید: کشورمان ایران دارای منابع عظیم سنگ نمک است که بیش از ۹۰ درصد آن سفید رنگ است. سنگ نمک سفید دارای قیمت پایینتری به نسبت بقیه سنگ نمکهاست.

قیمت پایین سنگ نمک سفید سبب شده صادرات آن بسیار فراگیر شود. این نمک استفاده بسیار گسترده‌ای در همه صنایع دارد.

نکته: انواع دیگری از نمک مانند نمک دودی و نمک سیاه نیز وجود دارد که یا نمک طبیعی نیست و یا استفاده گسترده‌ای ندارد که از ذکر آن صرف نظر می‌شود.

سنگ نمک رنگی

به طور مثال نمک دودی در کشور آمریکا در بعضی مناطق برای طعم دادن به غذاهای دریایی استفاده می‌شود که نحوه به دست آمدن این نمک از دود دادن به نمک به روشی خاص است.

نمک سیاه نیز که مبدا آن کشور هندوستان است که در آن کشور بیشتر برای ترشی انداختن استفاده می‌شود.

کاربرد سنگ نمک قرمز هیمالیا

از سنگ نمک قرمز اغلب به عنوان خوراکی استفاده می‌شود. قیمت آن بیشتر از نمک صورتی هیمالیاست و از لحاظ گستردگی استفاده کمتر از نمک صورتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. نمک قرمز نسبت به نمک صورتی کمیابتر است.

سنگ نمک رنگی

کاربرد سنگ نمک صورتی هیمالیا

سنگ نمک صورتی هیمالیا هم به عنوان خوراکی و هم به عنوان سنگ نمک تزئینی مورد استفاده قرار می‌گیرد. گستردگی استفاده از نمک صورتی هیمالیا در سطح جهان بسیار زیاد است.

از سنگ نمک هیمالیا به روشهای زیر نیز استفاده می‌شود:

 • برای سنگ نمک تزیینی و ساخت آباژور سنگ نمک
 • ساخت آجر نمک و اتاق نمک
 • برای غذای دام

سنگ نمک رنگی

نمک صورتی هیمالیا دارای میزان آهن زیادی است که دلیل صورتی رنگ بودن آن نیز همین رنگ صورتی آن است. میزان آهن نمک صورتی از نمک قرمز کمتر است ولی قیمت آن پایینتر و استفاده آن بسیار بیشتر است.

سنگ نمک آبی

این نوع از سنگ نمک بسیار کمیاب است و به دلیل کمیاب بودن از آن فقط استفاده خوراکی می‌شود. البته نمونه‌های تقلبی و رنگ شده آن در بازار بسیار زیاد است که معمولا برای ساخت وسایل تزئینی استفاده می‌شود.

متاسفانه برخی افراد سودجو نمونه رنگ شده و صنعتی نمک آبی را به عنوان سنگ نمک آبی اصل می‌فروشند. در تصویر زیر تفاوت نمونه اصلی و تقلبی این نمک را می‌بینید.

سنگ نمک رنگی

این نمک میزان پتاسیم آن زیاد است و در آرامش اعصاب تاثیر فوق العاده دارد و طعم بسیار لذت بخشی را به غذا می‌دهد. در اکثر رستورانهای معروف خصوصا در کشورهای اروپایی از نمک آبی به عنوان یک کالای لوکس و طعم دهنده عالی استفاده می‌شود.

البته جدیدا برخی شرکتهای دارو سازی آلمان از نمک آبی ایران برای ساخت دارو نیز استفاده می‌کنند.

[box type=”success” align=”” class=”” width=””]نمک آبی به دلیل پتاسیم فراوان یک آرامبخش فوق العاده است و طعم بی نظیری را به غذا می‌دهد[/box]

کاربرد سنگ نمک سفید

نمک سفید در حقیقت پایه و اساس زندگی ماست. سنگ نمک سفید که منبع اصلی تولید نمک است دارای مصارف بسیار زیادی است.به صورت نمونه برخی از کاربردهای سنگ نمک سفید آورده شده است.

 • مصرف خوراکی خانوار: نمک سفره
 • صنایع غذایی: کنسروسازی، صنایع گوشت، صنایع تولید لبنیات، تولید سوسیس و کالباس و…
 • مصارف صنعتی: سختی گیری، زیتون گیری، تولید لاستیک، صنایع آلومینیوم و..
 • مصارف تزیینی: به عنوان سنگ نمک تزئینی (ساخت آباژور سنگ نمک و جاشمعی سنگ نمک)
 • آجر نمک: از سنگ نمک سفید برای ساخت آجر نمک در ابعاد مختلف نیز استفاده زیادی می‌شود.

سنگ نمک رنگی

 

[highlight color=”yellow”] ارزان بودن سنگ نمک سفید و در دسترس بودن آن نسبت به بقیه سنگ نمک های رنگی سبب شده برای ساخت سنگ نمک تزئینی از این سنگ بیشتر استفاده شود.[/highlight]

جدول مقایسه ای انواع نمک و سنگ نمک رنگی

سنگ نمک سفید سنگ نمک آبی سنگ نمک صورتی سنگ نمک قرمز
مزایا به مقدار بسیار زیاد موجود و دسترسی به آن آسان است دارای میزان پتاسیم بالایی است مقدار آهن آن زیاد است و ۸۴ ماده معدنی دیگر دارد مواد معدنی آن از نمک صورتی بیشتر است
از لحاظ قیمت قیمت آن ارزان است به دلیل نایاب بودن بسیار گران است نسبت به سنگ نمک سفید کمیاب تر است و از نمک سفید گرانتر است از نمک صورتی گرانتر است
از کجا به دست می‌آید کشور ایران دارای منابع عظیم سنگ نمک سفید است کشور ایران شهر گرمسار کشور پاکستان ایالت پنجاب کشور پاکستان ایالت پنجاب
میزان تولید سالانه بیش از ۵ میلیون تن نایاب است و رقم دقیقی ندارد حدود ۶۰۰ هزار تن حدود ۲۰۰ هزار تن
خریداران اصلی کشورهای حاشیه خلیج فارس، عراق، ترکیه، آذربایجان، ارمنستان، ترکمنستان، افغانستان آلمان، انگلیس، ایتالیا، آمریکا سراسر دنیا سراسر دنیا
موارد استفاده برای تمام صنایع غذایی و صنعتی و استفاده بسیار گسترده جهت ساخت وسایل تزیینی نمکی برای استفاده خوراکی اما نمونه‌های تقلبی و رنگ شده برای ساخت وسایل تزئینی استفاده خوراکی و ساخت وسایل تزیینی استفاده خوراکی

فروش سنگ نمک رنگی

در مجموعه ما فروش سنگ نمک رنگی بخش زیادی از فروش را به خود اختصاص داده است. برای دریافت مشاوره رایگان و خرید سنگ نمک رنگی با همکاران ما تماس بگیرید.

فروش سنگ نمک رنگی به هر دو صورت صورت فله و یا برش خورده ممکن است.

سنگ نمک رنگی

قیمت سنگ نمک رنگی

قیمت سنگ نمک صورتی و سنگ نمک قرمز به دلیل وارداتی بودن متغیر است. همچنین سنگ نمک آبی به دلیل کمیاب بودن و نایاب بودن قیمت قطعی ندارد.

مجموعه ما سنگ نمک رنگی را با قیمت مناسب در اختیار خریداران خود می‌گذارد. برای اطلاع دقیق از قیمت سنگ نمک های رنگی با شماره پایین در تماس باشید.

علاوه بر تماس، از طریق این صفحه نیز می‌توانید از قیمت روز انواع سنگ نمک مطلع باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید