صفر تا صد صادرات سنگ نمک

صادرات سنگ نمک

صفر تا صد صادرات سنگ نمک، سنگ نمک نارنجی، سنگ نمک قرمز، سنگ نمک سیاه،ارسال به هند، ترکیه، عراق، امارات، گرجستان، در کیسه جامبو بگ و کیسه ۵۰ کیلویی یا به صورت فله به انتخاب مشتری، پایین ترین نرخ حمل دریایی و زمینی.

سنگ نمک صادراتی چیست؟

سنگ نمک صادراتی اصطلاحی است که به سنگ نمک هایی اطلاق می‌شود که از لحاظ کیفیت در وضعیتی بهتر و بالاتر از سنگ نمک های هم رده خود قرار دارند و همچنین با بسته بندی مخصوص به مقصد ارسال می‌شوند.

داشتن بسته بندی مخصوص حمل و نقل و از طرفی دست چین کردن سنگ نمک، باعث می‌شود قیمت تمام شده محصول، از سنگ نمک بازار داخل فراتر برود اما صادرات سنگ نمک دارای الزاماتی است که نمی‌توان از آن چشم پوشی کرد به طور مثال برای صادرات نمک جاده به گرجستان، بسته بندی جامبو بگ الزامی است چرا که ارسال به صورت فله اولین مشکلی که دارد بازرسی در مرز ترکیه است و نمی‌توان بار فله را تخلیه و سپس بارگیری کرد لذا باید جهت حمل حتما از کیسه جامبو بگ استفاده شود.

صادرات سنگ نمک

بسته بندی سنگ نمک

برای بسته بندی سنگ نمک سه نوع بسته بندی بسیار معمول است و همیشه مورد استفاده قرار می‌گیرد:

 1. کیسه جامبو بگ یک تنی
 2. کیسه ۵۰ کیلویی
 3. کیسه ۲۵ کیلویی

از نظر قیمتی طبیعتا کیسه ۲۵ کیلویی و ۵۰ کیلویی گرانتر از جامبو بگ تمام می‌شوند چرا که هر کیسه باید جداگانه دوخته شود و از سویی دیگر هزینه کارگری و کیسه کردن بسیار بالایی دارد.

صادرات سنگ نمک

البته برای برخی از مسیرها مانند کشورهای حوزه خلیج فارس، الزاما باید از کیسه های کوچک استفاده کرد چرا که امکان حمل و نقل جامبو بگ به درون لنج وجود ندارد!

ولی برای مسیرهای دریایی که معمولا هزینه حمل پایینتری نیز دارد استفاده از کیسه جامبو بسیار به صرفه است و قیمت تمام شده را بسیار پایین خواهد آورد.

البته نوع بارگیری کیسه نیز تاثیر بسزایی در قیمت نهایی حمل و نقل دارد چرا که اگر ترخیص کار شما نتواند در یک کانتینر ۲۵ تن کیسه سنگ نمک جامبو قرار دهد شما باید کانتینر دیگری را برای حمل بار اجاره کنید که طبیعتا هزینه ها را به شدت بالا می‌برد.

صادرات سنگ نمک

معرفی انواع سنگ نمک صادراتی

اگر علاقمند به صادرات سنگ نمک هستید یا شرکت بازرگانی دارید و درخواستی از سوی مشتریان خود برای صادرات نمک یا سنگ نمک دریافت کرده‌ایدجهت آشنایی بیشتر شما انواع سنگ نمک صادراتی که در حال حاضر توسط مجموعه هالیتو صادر می‌شود را به حضورتان معرفی کرده‌ایم همچنین جهت اطلاعات بیشتر می‌توانید با ما تماس بگیرید.

سنگ نمک دامی

سنگ نمک دامی یا همان سنگ نمک خوراک دام، از پر مصرف ترین سنگ نمک هایی است که در همه کشورها کاربرد دارد و تقریبا هیچ کشوری را نمی‌توان یافت که از این محصول استفاده نکند.

در کشورهای اطراف ایران، می‌توان به کشورهای زیر اشاره کرد که بیشترین خرید سنگ نمک دامی را دارند:

 • گرجستان
 • قطر
 • کویت
 • امارات

برای صادرات سنگ نمک دامی سه نوع محصول توسط مجموعه سنگ نمک هالیتو تهیه و آماده می‌شود که عبارتند از:

 • نمک فشرده قالبی
 • سنگ نمک برش خورده گردی
 • سنگ نمک برش خورده مکعبی

سنگ نمک صنعتی

سنگ نمک های صنعتی اصطلاح و عنوانی است فراگیر که به همه سنگ نمک های با خلوص کمتر از ۹۸ درصد اطلاق می‌شود و این نامگذاری توسط تاجران و معدن داران صورت گرفته است چرا که از نظر وزارت بهداشت، تمامی سنگ نمک ها صنعتی هستند و فقط نمک تصفیه شده می‌تواند عنوان خوراکی را به دنبال داشته باشد!

علی ایحال سنگ نمک صنعتی یا همان سنگ نمک های با خلوص کمتر از ۹۸ درصد به چند دسته تقسیم می‌شوند که بیشترین استفاده از آن یا برای خوراک دام و یا جهت به کارگیری در صنایع است.

 • سنگ نمک سیاه
 • سنگ نمک سفید رگه دار یخی شکری
 • سنگ نمک سفید رگه دار یخی
 • سنگ نمک سفید یخی

تصاویر این محصولات را مشاهده می‌کنید که از جمله سنگ نمک های صنعتی پر کاربرد محسوب می‌شوند که پایین ترین قیمت را در میان انواع مختلف سنگ نمک دارند.

تمامی سنگ نمک های گفته شده بازار صادراتی بسیار داغی دارند و به دلیل قیمت ارزان، مشتریان آنها بسیار فراوان است.

سنگ نمک خوراکی

همانطور که پیشتر نیز گفته شد در اصطلاح معدن داری به سنگ نمک هایی که خلوص آنها بیشتر از ۹۸ درصد باشد خوراکی گفته می‌شود و دو نمونه از کمیاب ترین سنگ نمک های خوراکی توسط مجموعه سنگ نمک هالیتو استخراج و عرضه می‌شود.

یک نوع که حالتی یخی دارد و برای ساخت سنگ نمک های تزیینی استفاده می‌شود چرا که چگالی بالایی دارد و به دلیل خلوص بالا در ردیف سنگ نمک های درمانی نیز شمرده می‌شود و نوعی دیگر که نهایت کیفیت و خلوص ۹۹٫۵ درصدی را به همراه دارد از جنس شکری بوده و مناسب تصفیه آب و احیای رزین است.

صادرات سنگ نمک

صادرات نمک خوراکی

نمک خوراکی از جمله محصولاتی است که در همه کشورها مصرف می‌شود و عملا ادامه زندگی بدون آن امکان پذیر نیست لذا تمام کشورها مصرف کننده نمک خوراکی هستند.

ما نمک خوراکی با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت را در اختیار شما قرار خواهیم داد و تمامی مجوزات لازمه جهت خروج از مرز نیز به همراه بار ارسال خواهد شد.

یادداشت

نمک های خوراکی ما با برند یکپاش عرضه می‌شوند و تاییدیه سازمان غذا و دارو را نیز دارند

نمک خوراکی با بسته بندی ۲۵ کیلویی ماهانه تا ۴۰۰ تن قابل تحویل است.

صادرات سنگ نمک

صادرات نمک صنعتی

در کنار نمک خوراکی، نمک صنعتی نیز بسیار پر مصرف است و میزان تقاضا برای این محصول بسیار بیشتر از نمک خوراکی است البته این موضوع علاوه بر مصرف بسیار زیاد نمک صنعتی در صنایع گوناگون، دلیل ثانویه‌ای نیز دارد و آن هم تفاوت استاندارد در کشورهای مختلف است چرا که نمک صنعتی مورد صحبت در کشورمان ایران، از نظر بسیاری از کشورهای دیگر شرایط لازم برای مصرف خوراکی را دارد و همین مورد سبب شده که تقاضا برای خرید این محصول به عنوان صنعتی و استفاده برای موراد خوراکی در کشور مقصد، سود کلانی را برای خریداران به همراه داشته باشد.

ما نمک صنعتی را به صورت بسته بندی های ۲۵ کیلویی و در ۵ مش تولید می‌کنیم که در ادامه تصاویر این محصولات را مشاهده می‌نمایید البته لازم به ذکر است در صورت سفارش خریدار امکان بسته بندی جامبو بگ نیز برای نمک های صنعتی امکان پذیر است.

صادرات سنگ نمک

شرایط صادرات نمک

برای صادرات نمک و سنگ نمک همواره با خریدار خود چک کنید که در کشور مقصد چه مجوزاتی مورد نیاز است و پس از آن اقدام به بارگیری و حمل نمایید دلیل اصلی آن هم به نحوه رفتار گمرک هر کشور با نمک باز می‌گردد.

اگر کالای خود را به عنوان خوراکی معرفی کرده باشید (تفاوتی بین خوراک انسان و دام وجود ندارد) باید حتما مجوز مربوط به آن را نیز ارائه دهید در غیر این صورت محموله شما در گمرک خواهد ماند و ترخیص نخواهد شد در نتیجه ضرر فراوانی گریبان شما را خواهد گرفت برای پیشگیری از این موضوعات قبل از ارسال حتما با کارشناسان مجموعه هالیتو مشورت نمایید.

ما تمام محصولاتی را که در اختیار مشتری قرار می‌دهیم موانع و مشکلاتی را که وجود دارند از قبل برای خریدار تعریف کرده تا خدای نکرده با مانعی هنگام خروج کالا مواجه نشود!

یادداشت

تمامی محصولات سنگ نمکی با فاکتور رسمی این شرکت ارائه خواهند شد

صادرات سنگ نمک

آمار صادرات نمک

صادرات نمک در ایران علی رغم پتانسیل بسیار فراوانی که وجود دارد نتوانسته جایگاه قابل قبولی را در سطح بین المللی داشته باشد و متاسفانه در این زمینه کشور پاکستان بسیار بهتر از ما عمل کرده و به لطف سالها حضور زودتر و پر رنگتر، نمک هیمالیا را در سراسر دنیا به عنوان یک برند معرفی کرده است!

جالب است بدانید تولید سالانه نمک ایران بیش از ۱۰ برابر کشور پاکستان است که از این مقدار میزان صادرات ما کمتر از ۵ درصد است که البته در ۳ سال اخیر رشد بیشتری داشته ولی کشور پاکستان بیش از ۷۰ درصد از برداشت خود را صادر می‌کند و ارز آوری فراوانی در این زمینه دارد.

صادرات سنگ نمک

جالبتر اینکه سنگ نمک آبی که نایاب ترین سنگ نمک در جهان است و فقط در کشور ایران یافت می‌شود پس از خریداری شدن توسط تجار پاکستانی و به عنوان محصولی پاکستانی به بازارهای بین المللی عرضه می‌شود.

اگر قصد دارید از آمار صادرات نمک و کشورهای بزرگ خریدار نمک ایران در دو دهه گذشته مطلع شوید پیشنهاد می‌شود به صفحات زیر مراجعه کنید و اطلاعات و نمودارهای درج شده را مشاهده نمایید.

                                                 سال ۸۰ تا ۸۵ سال ۸۶ تا ۹۰ سال ۹۱ تا ۹۵ سال ۹۶ تا ۹۷

شرکت صادرات سنگ نمک

برای صادرات سنگ نمک عامل مهم و تعیین کننده در درجه اول کشور مقصد است چرا که استاندارد هر کشور با کشور دیگر متفاوت است و می‌تواند کار را سخت تر یا آسان تر کند.

سابقه طولانی مجموعه هالیتو در صادرات سنگ نمک به کشورهای گرجستان، ارمنستان، آذربایجان، ترکیه، عراق، افغانستان، امارات، قطر، بحرین،عمان و هند باعث شده تجربه‌ای گرانقدر در اختیار تیم قدرتمند هالیتو گیرد و راهنمای تاجران و صادرکنندگان سنگ نمک باشد.

صادرات سنگ نمک

همکاری دراز مدت ما با مشتریان خود در سایر کشورها بیانگر این موضوع است که محصولات ارسال شده توانسته نظر آنها را جهت همکاری مجدد جلب نماید موضوعی که در امر صادرات بسیار حائز اهمیت است.

پیشنهاد می‌شود برای صادرات سنگ نمک از مشاوره رایگان کارشناسان مجموعه هالیتو بهره ببرید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید